Maatschappelijke Voetbal Vereniging Maastricht - NOAD ADVENDO Combinatie Breda 3-1 (2-0). Liga - 2. kolejka

W meczu 2. kolejki Eerste Divisie, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół MVV Maastricht wygrał z NAC Breda 3-1 (2-0). Starcie odbyło się na Stadionie de Geusselt.

W  meczu 2. kolejki  Eerste Divisie, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół MVV Maastricht wygrał  z NAC Breda  3-1 (2-0). Starcie odbyło się na Stadionie de Geusselt.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka NAC Breda wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy MVV Maastricht otworzyli wynik. W ósmej minucie Koen Kostons dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Sven Blummel.

W 11. minucie kartkę dostał Tijs Velthuis, piłkarz NAC Breda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MVV Maastricht w 12. minucie spotkania, gdy Mart Remans strzelił z karnego drugiego gola. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksa Plata z NAC Breda, a w 45. minucie Koena Kostonsa z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie kartkę dostał Rico Zeegers z MVV Maastricht. W 62. minucie Sabir Agougil zastąpił Jarchinia Antonię.

W 63. minucie w drużynie MVV Maastricht doszło do zmiany. Ruben van Bommel wszedł za Jarne'a Steuckersa.

Ruben van Bommel wywołał eksplozję radości wśród kibiców MVV Maastricht, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie spotkania. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy NAC Breda: Jort van der Sande, Rowan Besselink, a na ich miejsce weszli Boyd Lucassen, Tijs Velthuis.

Piłkarze NAC Breda szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Jort van der Sande. Asystę zanotował Jarchinio Antonia.

W 73. minucie Jesaja Herrmann został zmieniony przez Ayoubę Kosiah, co miało wzmocnić jedenastkę NAC Breda. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Koena Kostonsa na Nabila El Basriego w 78. minucie oraz Nickiego Sourena na Marca Kleinena w tej samej minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Zespół MVV Maastricht zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka MVV Maastricht w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna NAC Breda w drugiej połowie dokonała czterech zmian.