Liga holenderska - 9. kolejka Eerste Divisie: BV De Graafschap - PSV Eindhoven II 2-1 (1-1)

23 października na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbył się mecz 9. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap i PSV II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Graafschap 2-1.

D. Vos 42'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół PSV II wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom PSV II: Luisowi Felipemu w 20. i Shurandemu Sambowi w 34. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze PSV II otworzyli wynik. W 42. minucie bramkę zdobył Dennis Vos. W zdobyciu bramki pomógł Ismael Saibari.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ralf Seuntjens.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Graafschap rozpoczęła w zmienionym składzie, za Teda van de Paverta wszedł Jasper van Heertum. W 58. minucie Dennis Vos został zmieniony przez Christophera Glostera.

W tej samej minucie Shurandy Sambo został zmieniony przez Rica Zeegersa, a za Cheicka Tourego wszedł na boisko Damian Timan, co miało wzmocnić zespół PSV II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jesse'a Schuurmana na Dannego Verbeeka. Kibice Graafschap nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joeya Koningsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Johnatan Opoku. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Trener PSV II postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Robina Schoonbrooda i na pole gry wprowadził napastnika Kristófera Kristinssona, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Luis Felipe został zmieniony przez Meesa Kreekelsa, co miało wzmocnić drużynę PSV II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Hamdaouiego na Janisa Mystakidisa. Między 78. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Graafschap w 90. minucie spotkania, gdy Ralf Seuntjens strzelił drugiego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Luis Felipe Hungria Martins20′ 77′
46′ Ted van de Pavert
Justin de Haas
Jordy Tutuarima
Dennis Vos  42′ 58′
68′ Jesse Schuurman
Emmanuel Matuta La Nkenda Nosa
Elmo Lieftink
Robin Schoonbrood77′
76′ Johnatan Opoku Agyemang
Richard Ledezma
Daryl van Mieghem
Mathias Ullereng Kjølø87′
 44′ (k.), 90′ Ralf Seuntjens
Ismael Saibari Ben El Basra
83′ Mohamed Hamdaoui
Christopher Gloster58′
46′ Jasper van Heertum
Mees Kreekels77′
Rick Dekker
Gregory Kuisch
68′ 78′ Danny Verbeek
Rico Zeegers58′ 83′
76′ Joey Konings
Andrew Mendonça
83′ Janis Mystakidis
Koen Oostenbrink

Damian Timan65′ 85′

Kristófer Ingi Kristinsson77′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka PSV II w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.