Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie: TOP Oss - FC Den Bosch 2-0 (1-0)

20 października na Frans Heesen Stadion odbyło się spotkanie 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Oss i Den Bosch. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Oss 2-0.

K. Leidsman 48'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Den Bosch wygrał aż 22 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko 10.

Taktyka trenera jedenastki FC Oss już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki FC Oss. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Jornowi van Hedlowi z Den Bosch. Była to 20. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Oss w 45. minucie spotkania, gdy Mart Remans strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Trevor David.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Oss.

Na drugą połowę jedenastka Den Bosch wyszła w zmienionym składzie, za Jorna van Hedla wszedł Declan Lambert.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Kyvon Leidsman. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Mart Remans.

W 54. minucie kartkę otrzymał Mart Remans z drużyny gospodarzy. W 61. minucie Don Bolsius został zmieniony przez Adriena Bongiovanniego. Między 61. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Oss: Kyvon Leidsman, Dean Guezen, Mart Remans, na ich miejsce weszli: Cas Peters, Sjoerd Overgoor, Giovanni Büttner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Romana Postemy, Abrahima Soumaoro, Rika Muldersa zajęli: Paco van Moorsel, Christophe van Zutphen, Ryan Trotman.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę dostał Olivier Rommens, zawodnik gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jorn van Hedel20′ 46′
75′ Olivier Rommens
Don Bolsius61′
Rick Stuij van den Herik
Rik Mulders77′
71′ Dean Diego Guezen
Kevin Felida
Dennis van der Heijden
Ringo Meerveld
 48′ 67′ Kyvon Leidsman
Romano Postema61′
 45′ 54′ 90′ Mart Remans
Jizz Hornkamp
Jordy Rondeel
Konrad Sikking-Stanisławczyk
Niels Fleuren
Declan Lambert46′
90′ Giovanni Büttner
Christophe van Zutphen77′
71′ Sjoerd Overgoor
Paco van Moorsel61′
67′ Cas Peters
Lars Miedema

Ryan Lara Trotman77′

Jedenastka FC Oss zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom FC Oss, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Den Bosch w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.