Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie: SBV Excelsior - MVV 2-0 (0-0)

16 października na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie odbył się pojedynek 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Excelsioru i MVV. Starcie zakończyło się zwycięstwem Excelsioru 2-0.

E. Ómarsson 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 mecze drużyna Excelsioru wygrała 12 razy i zanotowała pięć porażek oraz pięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Timowi Stavitskiemu z MVV. Była to 24. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Excelsioru w 52. minucie spotkania, gdy Julian Baas zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka MVV ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie wynik na 2-0 podwyższył Elías Omarsson. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Dylan Seys.

W 60. minucie Koen Kostons zastąpił Joya-Lance'a Mickelsa. W tej samej minucie w drużynie MVV doszło do zmiany. George McEachran wszedł za Tima Stavitskiego. A trener Excelsioru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thomasa Verhaara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Dylan Seys.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Matteo Waem80′
82′ Nathan Tjoe-A-On
Gaston Salasiwa
Reuven Niemeijer
Jérôme Déom
 52′ 82′ Julian Baas
Joeri Schroijen
73′ Mitchell van Rooijen
Timo Stavitski24′ 60′
67′ Dylan Seys
Thibaut Van Acker
 55′ Elías Már Omarsson
Ermin Cavcic
82′ Robin van der Meer
Raoul Last
82′ Niek den Heeten
Marco Kleinen
73′ Stijn Meijer
George McEachran60′
Ahmad Mendes Moreira
Zachary Swanson
67′ Thomas Verhaar
Thomas van Bommel

Tim Zeegers80′

Joy-Lance Mickels60′

Arbiter nie ukarał zawodników Excelsioru żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka MVV w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.