Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie: Roda Kerkrade - SC Telstar 1-1 (0-0)

W starciu 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 19 października, zespół Rody zremisował z Telstarem 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Parkstad Limburg Stadion w Kerkrade.

W. Cagro 88'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie za Richarda Jensena wszedł Xander Lambrix.

W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nieka Vossebelta z Rody, a w 23. minucie Siebe'a Vandermeulena z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy piłkarze Rody nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 51. minucie Erik Falkenburg dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zanotował Amir Absalem.

W 62. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jordy Croux, Michalis Ioannou, a na ich miejsce weszli Fabian Serrarens, Niek Vossebelt. A kibice Telstara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Casa Dijkstrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Siebe Vandermeulen. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Keesa Luijckksa, zawodnika Rody. W 88. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Welat Cagro.

W 89. minucie kartkę otrzymał Vincent Regeling z Telstara. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Siebe Vandermeulen23′ 67′
87′ Kees Luijckx
Vincent Regeling89′
9′ Richard Olav Jensen
Redouan El Yaakoubi
80′ Amir Absalem
Shayne Pattynama
Danny Bakker
Benaissa Benamar
10′ 62′ Niek Vossebelt
Daniel Adshead67′
Patrick Pflücke
Sven van Doorm81′
 51′ Erik Falkenburg
Anass Najah
62′ Fabian Serrarens
Yaël Liesdek67′
62′ Michalis Ioannou
Niels van Wetten
80′ Robert Klaasen
Cas Dijkstra67′
9′ Xander Lambrix
Richelor Sprangers81′
Livio Milts
Roscello Vlijter
Nicky Souren

62′ Jordy Croux

Thijmen Goppel

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.