Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie: AFC Ajax II - Alkmaar Zaanstreek II 3-2 (2-1)

W starciu 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Ajaksu II wygrała z AZ II 3-2 (2-1). Mecz odbył się na Sportpark De Toekomst w Kanału Amsterdamie-Renie.

R. Margaret 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna AZ II wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ II w siódmej minucie spotkania, gdy Peer Koopmeiners zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Enric Llansana. Przy zdobyciu bramki pomagał Alex Méndez.

W 22. minucie żółtą kartkę otrzymał Kenzo Goudmijn z drużyny gości. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Victor Jensen osłabiając tym samym zespół Ajaksu II.

Trzeba było trochę poczekać, aby Brian Adjei wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ajaksu II, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie spotkania. Asystę zaliczył Devyne Rensch.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Elber Evora, piłkarz gości.

W 50. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Brian Adjei z Ajaksu II.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie bramkę kontaktową zdobył Richonell Margaret. Asystę przy golu zaliczył Peer Koopmeiners.

W 59. minucie Joey Jacobs został zastąpiony przez Tijmena Wildeboera. W tej samej minucie Millen Baars został zmieniony przez Imana Griffitha, co miało wzmocnić drużynę AZ II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksa de Waala na Jaymillia Pinasa w 70. minucie oraz Giovanniego na Sontje Hansena w tej samej minucie. Między 63. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ajaksu II oraz dwie drużynie przeciwnej.

Niedługo później trener Ajaksu II postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksa Méndeza wszedł Nordin Musampa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Ajaksu II utrzymać prowadzenie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Ajax II: Youriemu Regeerowi w 89. minucie i Brianowi Adjeiemu w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. Trzy minuty później w zespole Ajaksu II doszło do zmiany. Ar'jany Martha wszedł za Sontje Hansena.

Drużynie AZ II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Ajaksu II.

Joey Jacobs59′
 14′ 65′ Enric Llansana Beuse
Jorn Berkhout63′
Neraysho Kasanwirjo
Tijs Velthuis78′
75′ Terrence John Douglas
Maxim Gullit
89′ Youri Regeer
Peer Koopmeiners  7′
88′ Alex Méndez
Kenzo Goudmijn22′
22′ Victor Christoffer Jensen
Mohamed Taabouni
70′ Max de Waal
Millen Baars59′
 42′, 50′ (k.) 90′ Brian Ebenezer Adjei Brobbey
Richonell Margaret  58′
70′ Giovanni Manson Ribeiro
Soulyman Allouch
Daan Reiziger
André Krul
Rio Hillen
Sem Dirks
88′ Nordin Musampa
Fons Gemmel
Muhammet Tunahan Taşçı
Emir Biberoğlu
70′ 90′ Sontje Hansen
Fedde De Jong
90′ Ar'jany Martha
Bram Franken
70′ Jaymillio Pinas
Iman Griffith59′

Tijmen Wildeboer59′

Przewaga drużyny AZ II w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom AZ II przyznał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół AZ II w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.