Liga holenderska - 7. kolejka Eerste Divisie: MVV - Go Ahead Eagles 0-2 (0-2)

W spotkaniu 7. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 10 października, zespół MVV przegrał z Eagles'em 0-2 (0-2). Pojedynek odbył się na De Geusselt w Maastrichcie.

S. Beukema 35'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Eagles'u wygrała aż 16 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eagles'u w 27. minucie spotkania, gdy Jay Idzes strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Basa Kuipersa.

Drużyna MVV ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Sam Beukema. Asystę przy golu zaliczył Mael Corboz.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka MVV wyszła w zmienionym składzie, za Joy-Lance'a Mickelsa wszedł Arne Naudts. W 79. minucie kartką został ukarany Jeroen Veldmate, zawodnik gości.

W 83. minucie Bradly van Hoeven został zastąpiony przez Kevina van Kippersluisa. W tej samej minucie w drużynie Eagles'u doszło do zmiany. Zakaria Eddahchouri wszedł za Francisa Rossa. W tej samej minucie w jedenastce MVV doszło do zmiany. Raoul Last wszedł za Matteo Waema.

Chwilę później trener Eagles'u postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Sam Hendriksa. Na boisko wszedł Sam Crowther, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Samowi Crowtherowi z Eagles'u. Chwilę później trener MVV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Marco Kleinen, a murawę opuścił Luc Mares.

Sam Beukema  35′
89′ Luc Mares
Jeroen Veldmate79′
83′ Matteo Waem
Mael Corboz
46′ Joy-Lance Mickels
Nicolas Abdat
83′ Raoul Last
Justin Bakker
89′ Marco Kleinen
Wout Droste
Zachary Swanson
Zakaria Eddahchouri83′
Thomas van Bommel
Sam Crowther84′ 85′
46′ Arne Naudts
Quiermo Dumay

Kevin van Kippersluis83′

Arbiter nie ukarał piłkarzy MVV żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.