Liga holenderska - 7. kolejka Eerste Divisie: BV De Graafschap - NAC Breda 1-0 (1-0)

W starciu 7. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 11 listopada, zespół Graafschap wygrał z NAC 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem.

M. Hamdaoui 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Graafschap wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Graafschap zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny NAC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Mohamed Hamdaoui dla zespołu Graafschap. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Johnatan Opoku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Graafschap.

W 57. minucie za Daryla van Mieghema wszedł Sven Blummel. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Thomowi Hayemu z NAC. Była to 68. minuta meczu.

W 69. minucie w jedenastce NAC doszło do zmiany. Mario Amare wszedł za Huseyina Dogana. Trener NAC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Rogera Rierę i na pole gry wprowadził napastnika Nicka Venemę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce NAC doszło do zmiany. Darren McIntosh-Buffonge wszedł za Thoma Hayego.

Na murawie, jak to często zdarzało się Graafschap w tym sezonie, pojawił się Jasper van Heertum, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 86. minucie Mohameda Hamdaouiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W drugiej połowie nie padły gole.

Dion Malone
57′ Daryl van Mieghem
Huseyin Dogan69′
Ralf Seuntjens
Sydney van Hooijdonk
 45′ 86′ Mohamed Hamdaoui
Francisco Javier García Noblejas Hernanz
86′ Jasper van Heertum
Gylermo Siereveld
Rick Dekker
Yassine Azzagari
57′ Sven Blummel