Liga holenderska - 7. kolejka Eerste Divisie: Almere City FC - Roda Kerkrade 2-1 (2-1)

W spotkaniu 7. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 10 października, zespół Almere wygrał z Rodą 2-1 (2-1). Mecz odbył się na Yanmar Stadion.

P. Pflücke 1'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Rody otworzyli wynik. W pierwszej minucie Patrick Pflücke dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół Almere otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Verheydt. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ryan Koolwijk.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Almere przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie wynik ustalił Shayon Harrison. Asystę przy bramce zanotował Thomas Verheydt.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Niekowi Vossebeltowi z Rody. Była to 59. minuta meczu. W 63. minucie za Jordego Croux wszedł Thijmen Goppel.

W tej samej minucie w jedenastce Rody doszło do zmiany. Danny Bakker wszedł za Roberta Klaasena. Trener Rody postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Nieka Vossebelta i na pole gry wprowadził napastnika Fabiana Serrarensa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Richard Olav Jensen
84′ Delvechio Blackson
Amir Absalem
Anwar Bensabouh
Niek Vossebelt59′ 72′
 38′ Shayon Harrison
Patrick Pflücke  1′ 85′
85′ Oussama Bouyaghlafen
Robert Klaasen63′
Ryan Koolwijk
Jordy Croux63′
Faris Hammouti
Erik Falkenburg
 29′ 76′ Thomas Verheydt
Roland Romario Alberg
Madgiel Adomako
Loek Hamers
Stijn Keller
Youri Roulaux
84′ Radinio Roberto Balker
Xander Lambrix
85′ Steve Tunga Malanda
Livio Milts
76′ Jearl Margaritha
Nicky Souren85′
Jeffrey Puriel
Thijmen Goppel63′

Fabian Serrarens72′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Rody przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Almere w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.