Liga holenderska - 6. kolejka Eerste Divisie: TOP Oss - FC Dordrecht 2-0 (1-0)

W spotkaniu 6. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 5 października, jedenastka FC Oss wygrała z Dordrechtem 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Frans Heesen Stadion.

D. van der Heijden 87'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki zespół FC Oss wygrał 16 razy i zanotował 14 porażek oraz 14 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kürşad Sürmeli z Dordrechtu. Była to 32. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Oss w 41. minucie spotkania, gdy Kyvon Leidsman strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Rick Stuij.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Oss.

Na drugą połowę drużyna Dordrechtu wyszła w zmienionym składzie, za Richie Musabę, Nikolasa Agrafiotisa weszli Robin Polley, Thomas Schalekamp. W 48. minucie sędzia przyznał kartkę Özgürowi Aktasowi z zespołu gości.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Dordrechtu doszło do zmiany. Nikki Baggerman wszedł za Kürşada Sürmelego. W 68. minucie Kevin Jansen został zmieniony przez Bryana Richardsona. Chwilę później trener FC Oss postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Kyvona Leidsmana. Na boisko wszedł Cas Peters, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 74. minucie arbiter ukarał kartką Bryana Richardsona, piłkarza Dordrechtu. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole FC Oss doszło do zmiany. Niels Fleuren wszedł za Jana Lammersa.

Drużyna Dordrechtu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Dennis van der Heijden. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Jurian Hobbel
81′ Jan Lammers
Mathis Suray
 87′ Dennis van der Heijden
Nikolas Agrafiotis46′
 41′ 71′ Kyvon Leidsman
Robin Polley46′
81′ Niels Fleuren
Thomas Schalekamp46′
71′ Cas Peters

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Dordrechtu pokazał trzy żółte.

Drużyna FC Oss w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.