Liga holenderska - 6. kolejka Eerste Divisie: NAC Breda - AFC Ajax II 4-0 (2-0)

W spotkaniu 6. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 2 października, zespół NAC wysoko wygrał z Ajaksem II 4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Rat Verlegh Stadion w Bredzie.

N. Venema 77'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć zespół Ajaksu II wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Terrence Douglasowi z Ajaksu II. Była to ósma minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NAC w dziewiątej minucie spotkania, gdy Sydney van Hooijdonk strzelił z karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka NAC, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie w 32. minucie Sydney van Hooijdonk. Asystę zaliczył Mounir El Allouchi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie kartkę dostał Brian Adjei, zawodnik Ajaksu II. W 59. minucie Naci Ünüvar został zmieniony przez Christiana Kjeldera.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom NAC: Colinowi Roslerowi w 61. i Dionowi Malone'owi w 71. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sydney van Hooijdonk wywołał eksplozję radości wśród kibiców NAC, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Roger Riera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NAC w 77. minucie spotkania, gdy Nick Venema strzelił czwartego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Neraysho Kasanwirjo
61′ 86′ Colin Rosler
Nordin Musampa
73′ Jethro Mashart
Terrence John Douglas8′
71′ 80′ Dion Malone
Enric Llansana Beuse
Thom Jan Marinus Haye
Youri Regeer60′
Lex Immers
Victor Christoffer Jensen74′
 77′ 86′ Nick Venema
Giovanni Manson Ribeiro59′
 9′ (k.), 32′, 74′ Sydney van Hooijdonk
Rio Hillen
86′ Moïse Adilehou
Alex Méndez60′
73′ Francisco Javier García Noblejas Hernanz
Joshua Bohui

86′ Huseyin Dogan

80′ Darren McIntosh-Buffonge

Przewaga drużyny Ajaksu II w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Ajaksu II w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.