Liga holenderska - 6. kolejka Eerste Divisie: Helmond Sport - SC Cambuur Leeuwarden 1-5 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 6 października, zespół Helmondu przegrał wysoko ze SC Cambuur 1-5 (1-0). Mecz odbył się na SolarUnie Stadion.

M. Paulissen 75'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań jedenastka SC Cambuur wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Sambissę ze SC Cambuur, a w 35. minucie Boyda Reitha z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alec Van Hoorenbeeck wywołał eksplozję radości wśród kibiców Helmondu , zdobywając bramkę w 43. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Karim Loukili.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Helmondu.

Drugą połowę jedenastka SC Cambuur rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jarchinia Antonię wszedł Jamie Jacobs. W 50. minucie Jasper ter Heide został zmieniony przez Doke Schmidta.

Drużyna Helmondu niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Jamie Jacobs. Przy zdobyciu bramki asystował Mitchel Paulissen.

Szybko po stracie gola zespół gości objął prowadzenie. W 59. minucie Jamie Jacobs ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2. Bramka padła po podaniu Roberta Mührena.

Drużyna Helmondu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy trzeciego gola dla jedenastki gości strzelił Issa Kallon. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył David Sambissa.

W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Helmondu: Sander Vereijken, Jelle Goselink, a na ich miejsce weszli Lance Duijvestijn, Arno Van Keilegom. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Sanderowi Vereijkenowi z drużyny gospodarzy. Była to 70. minuta pojedynku.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 70. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Robert Mühren. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Jamie Jacobs.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole SC Cambuur doszło do zmiany. Giovanni Korte wszedł za Issę Kallona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Cambuur w 75. minucie spotkania, gdy Mitchel Paulissen strzelił piątego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Giovanni Korte.

W 85. minucie w zespole Helmondu doszło do zmiany. Maxime De Bie wszedł za Karima Loukilego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-5.

Sonny Stevens
35′ Boyd Reith
Jasper ter Heide50′
 43′ Alec Van Hoorenbeeck
Mitchel Paulissen  75′
67′ Lance Duijvestijn
Michael Breij
Jeff Stans
Mees Hoedemakers
67′ Arno Van Keilegom
Jarchinio Angelo Roberto Antonia46′
Jordy Thomassen
Robert Mühren  70′
85′ Karim Loukili
Issa Kallon  66′ 73′
Robin Mantel
Brett Minnema
85′ Maxime De Bie
Sven Nieuwpoort
Dani Theunissen
Doke Schmidt50′
Kay van der Vorst
Jamie Jacobs46′  57′, 59′
67′ 70′ Sander Vereijken
Jhondly van der Meer
67′ Jelle Goselink
Giovanni Korte73′
Juul Respen
Maarten Pouwels

Jedenastka Helmondu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Helmondu dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.