Liga holenderska - 6. kolejka Eerste Divisie: FC Den Bosch - Almere City FC 1-1 (0-1)

15 października na Stadionie De Vliert w 's-Hertogenbosch odbył się mecz 6. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Den Bosch i Almere. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

O. Bouyaghlafen 15'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań zespół Den Bosch wygrał 14 razy i zanotował 11 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Almere nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Oussama Bouyaghlafen. W zdobyciu bramki pomógł Faris Hammouti.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dwayne Green z Den Bosch. Była to 20. minuta spotkania. W 28. minucie Christophe van Zutphen został zmieniony przez Rika Muldersa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almere.

Na drugą połowę drużyna Den Bosch wyszła w zmienionym składzie, za Dwayne'a Greena wszedł Jorn van Hedel.

W 49. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Almere Frederik Helstrup. Między 63. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Den Bosch i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Almere postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Anassa Ahannacha i na pole gry wprowadził napastnika Jearla Margarithę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Damon Mirani
28′ Christophe van Zutphen
Frederik Helstrup 49′ (samob.)
20′ 46′ Dwayne Green
Delvechio Blackson79′
Don Bolsius
Tim Receveur61′
Kevin Felida
Ryan Koolwijk
71′ Ringo Meerveld
Anass Ahannach90′
63′ Abrahim Mohamed Soumaoro
Shayon Harrison89′
Romano Postema
Elias Sørensen61′
90′ Jizz Hornkamp
Oussama Bouyaghlafen  15′ 79′
Konrad Sikking-Stanisławczyk
Agil Etemadi
Declan Lambert
Stijn Keller
46′ 75′ Jorn van Hedel
Anwar Bensabouh61′
28′ Rik Mulders
Guillermo Gauna
90′ Paco van Moorsel
Steve Tunga Malanda
Lars Miedema
Mees Kaandorp79′
Ryan Lara Trotman
Jearl Margaritha90′

Thomas Verheydt61′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Almere pokazał jedną.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Almere w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.