Liga holenderska - 5. kolejka Eerste Divisie: FC Dordrecht - Alkmaar Zaanstreek II 2-0 (1-0)

25 września na Riwal Hoogwerkers Stadion odbyło się spotkanie 5. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Dordrechtu i AZ II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dordrechtu 2-0. Na stadionie zasiadło 735 widzów.

5. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-25 18:45 | Stadion: Riwal Hoogwerkers Stadion | Widzów: 735 | Arbiter: S. Teuben
FC Dordrecht
Alkmaar Zaanstreek II
2
0
K. Jansen 45'
J. Bliek 90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Richie Musabę z Dordrechtu, a w 28. minucie Fonsa Gemmla z drużyny przeciwnej.

W 35. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Fons Gemmel z AZ II i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 28. minucie. W 38. minucie Richonell Margaret został zastąpiony przez Joeya Jacobsa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dordrechtu w 45. minucie spotkania, gdy Kevin Jansen strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Nikolas Agrafiotis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dordrechtu.

Między 76. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna AZ II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonym czasie gry zmusił do kapitulacji bramkarza Julius Bliek. Asystę zaliczył Nikki Baggerman.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Beau Reus
 90′ 85′ Julius Bliek
Fons Gemmel28′ 35′
76′ Matthew Bondswell
Maxim Gullit
Jurian Hobbel
Tijs Velthuis
Robin Polley
Thijs Oosting82′
 45′ Kevin Johnny Jansen
Bram Franken
Kürşad Sürmeli
Kenzo Goudmijn
Kevin Vermeulen
Peer Koopmeiners
88′ Nikolas Agrafiotis
Mohamed Taabouni
74′ Nelson Amadin
Richonell Margaret38′
17′ 74′ Richie Musaba
Emir Biberoğlu
74′ Nikki Baggerman
Viktor Carl Martin Christiansson
74′ Bryan Richardson
Millen Baars73′
Jaron Vicario
Iman Griffith
88′ Thomas Schalekamp
Des Kunst

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast w drugiej jedną żółtą.

Drużyna Dordrechtu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości dokonał dwóch zmian.