Liga holenderska - 5. kolejka Eerste Divisie: Almere City FC - Helmond Sport 2-0 (0-0)

W pojedynku 5. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 25 września, zespół Almere wygrał z Helmondem 2-0 (0-0). Mecz na Yanmar Stadion obejrzało 1 059 widzów.

D. Blackson 67'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania jedenastka Helmondu wygrała 15 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz cztery remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Helmondu i jedną drużynie przeciwnej.

W 60. minucie Arno Van Keilegom został zmieniony przez Sandera Vereijkena. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Anass Ahannach, Shayon Harrison, a na ich miejsce weszli Bram van Vlerken, Ilias Alhaft.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almere w 64. minucie spotkania, gdy Anass Ahannach zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Faris Hammouti.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Shayonowi Harrisonowi z drużyny gospodarzy.

Zespół Helmondu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 67. minucie wynik na 2-0 podwyższył Delvechio Blackson.

Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy Almere: Tim Receveur, Oussama Bouyaghlafen, Delvechio Blackson, na ich miejsce weszli: Steve Tunga, Jearl Margaritha, Ruggero Mannes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karima Loukilego, Jordego Thomassena zajęli: Dani Theunissen, Jelle Goselink. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Helmond: Boydowi Reithowi w 76. i Gaétanowi Alexandrowi w 86. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Stijn van Gassel
 67′ 90′ Delvechio Blackson
Arno Van Keilegom60′
17′ 63′ Bram van Vlerken
Karim Loukili70′
Ryan Koolwijk
Gaétan Carina Alexander Bosiers86′
83′ Tim Receveur
Lance Duijvestijn37′
63′ Ilias Alhaft
Orhan Džepar
Thomas Verheydt
Jeff Stans18′
83′ Oussama Bouyaghlafen
Jordy Thomassen70′
Agil Etemadi
Rowen Koot
Daniël Breedijk
Robin Mantel
90′ Ruggero Mannes
Maxime De Bie
63′  64′ Anass Ahannach
Dani Theunissen70′
Anwar Bensabouh
Kay van der Vorst
Guillermo Gauna
Sander Vereijken60′
83′ Steve Tunga Malanda
Jelle Goselink70′
63′ 65′ Shayon Harrison
Juul Respen
83′ Jearl Margaritha

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Almere, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Drużyna Almere w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.