Liga holenderska - 5. kolejka Eerste Divisie: AFC Ajax II - SBV Excelsior 3-0 (0-0)

28 września na Sportpark De Toekomst w Kanału Amsterdamie-Renie odbyło się spotkanie 5. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Ajaksu II i Excelsioru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ajaksu II 3-0. Pojedynek obejrzało 197 widzów.

5. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-28 18:45 | Stadion: Sportpark De Toekomst | Widzów: 197 | Arbiter: S. Dröge
K. Taylor 87'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Excelsioru wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kenneth Taylor z Ajaksu II. Była to 30. minuta meczu.

Na drugą połowę drużyna Ajaksu II wyszła w zmienionym składzie, za Naciego Ünüvara wszedł Brian Adjei.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ajaksu II w 52. minucie spotkania, gdy Brian Adjei zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Devyne Rensch.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Ajaksu II, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Lassina Traoré.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ajaksu II doszło do zmiany. Alex Méndez wszedł za Victora Jensena. W 68. minucie Ahmad Mendes został zastąpiony przez Thomasa Verhaara. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w zespole Excelsioru za Reuvena Niemeijera wszedł Stijn Meijer, a w drużynie Ajaksu II Devyne Rensch zmienił Nordina Musampę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie wynik na 3-0 podwyższył Kenneth Taylor. Bramka padła po podaniu Aleksa Méndeza.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w drużynie Ajaksu II za Giovanniego wszedł Jaymillio Pinas, a w jedenastce Excelsioru Julian Baas zmienił Nieka den Heetena. W doliczonej drugiej minucie starcia arbiter przyznał kartkę Hervé Matthysowi z drużyny gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Hervé Matthys90′
83′ Devyne Rensch
Thomas Oude Kotte
90′ Giovanni Manson Ribeiro
Brandon Rutherford Ormonde-Ottewill
66′ Victor Christoffer Jensen
Julian Baas90′
Enric Llansana Beuse
Reuven Niemeijer83′
Youri Regeer
Joël Zwarts
 87′ 30′ Kenneth Ina Dorothea Taylor
Elías Már Omarsson
 59′ Lassina Chamste Soudine Franck Traoré
Ahmad Mendes Moreira68′
46′ Naci Ünüvar
Mitchell van Rooijen
Daan Reiziger
Lars Bleijenberg
Rio Hillen
Maarten de Fockert
83′ Nordin Musampa
Abdallah Aberkane
66′ Alex Méndez
Sander Fischer
Muhammet Tunahan Taşçı
Robin van der Meer
Donny Warmerdam
Niek den Heeten90′
46′  52′ Brian Ebenezer Adjei Brobbey
Derensili Sanches Fernandes
90′ Jaymillio Pinas
Stijn Meijer83′

Thomas Verhaar68′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Excelsioru w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.