Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: TOP Oss - SC Cambuur Leeuwarden 2-2 (1-2)

W meczu 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 19 września, zespół FC Oss zremisował ze SC Cambuur 2-2 (1-2). Mecz na Frans Heesen Stadion obejrzało 681 widzów.

4. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-19 16:30 | Stadion: Frans Heesen Stadion | Widzów: 681 | Arbiter: E. Blank
R. Mühren 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań jedenastka SC Cambuur wygrała 20 razy i zanotowała 12 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze FC Oss nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Olivier Rommens. Przy zdobyciu bramki pomagał Ruben Roosken.

W 38. minucie za Svena Nieuwpoorta wszedł Erik Schouten. W tej samej minucie w zespole SC Cambuur doszło do zmiany. Ragnar Oratmangoen wszedł za Doke Schmidta.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 42. minucie Ragnar Oratmangoen wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SC Cambuur w 45. minucie spotkania, gdy Robert Mühren strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 51. minucie sędzia ukarał kartką Meesa Hoedemakersa, zawodnika SC Cambuur. W 57. minucie w jedenastce SC Cambuur doszło do zmiany. Michael Breij wszedł za Ragnara Oratmangoena.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FC Oss przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jarni Koorman. Sytuację bramkową stworzył Lion Kaak.

W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Calvinowi Macowi-Intoschowi z SC Cambuur. Chwilę później trener FC Oss postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jarniego Koormana wszedł Trevor David, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Trener SC Cambuur postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Jamie Jacobsa i na pole gry wprowadził napastnika Giovanniego Kortego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Calvin Mac-Intosch został zmieniony przez Kelliana van der Kaapa, co miało wzmocnić zespół SC Cambuur. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kyvona Leidsmana na Mateo Aramburú w 82. minucie oraz Lorenza Piquégo na Nielsa Fleurena w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. W samej końcówce starcia kartkę dostał Ruben Roosken, piłkarz gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Calvin Leonardus Mac-Intosch72′ 79′
90′ Lorenzo Piqué
Sven Nieuwpoort38′
89′ Ruben Roosken
Jamie Jacobs79′
 59′ 73′ Jarni Koorman
Robin Maulun
 7′ Olivier Rommens
Robert Mühren  45′ (k.)
Dennis van der Heijden
Jarchinio Angelo Roberto Antonia
82′ Kyvon Leidsman
Issa Kallon
Jordy Rondeel
Pieter Bos
Jason Bourdouxhe
Alex Bangura
73′ Trevor David
Erik Schouten38′
90′ Niels Fleuren
Giovanni Korte79′
82′ Mateo Sebastián Aramburú Birch
Ragnar Oratmangoen38′  42′ 57′
Lars Hutten
Maarten Pouwels

Jedenastka FC Oss zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom SC Cambuur pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół SC Cambuur wymienił pięciu zawodników.