Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: TOP Oss - BV De Graafschap 0-0

W starciu 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół FC Oss zremisował z Graafschap 0-0. Mecz na Frans Heesen Stadion obejrzało 2 113 widzów.

4. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-30 20:00 | Stadion: Frans Heesen Stadion | Widzów: 2113 | Arbiter: R. Martens
TOP Oss
BV De Graafschap
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Graafschap wygrała aż 12 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie kartkę dostał Hennos Asmelash z drużyny gospodarzy.

W 31. minucie Levi Opdam został zastąpiony przez Lorenza Piquégo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Graafschap rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jesse'a Schuurmana wszedł Branco van den Boomen. W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Philippe'a Rommensa z FC Oss, a w 59. minucie Toine'a van Huizena z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Graafschap postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Stefa Nijlanda. Na boisko wszedł Jeremy Helmer, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 70. minucie Hennos Asmelash został zmieniony przez Yusufa Çelika, a za Pietera Langedijka wszedł na boisko Lars Hutten, co miało wzmocnić drużynę FC Oss. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leeroya Owusu na Jaspera van Heertuma. Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Graafschap i jedną drużynie przeciwnej.

Hidde Jurjus
21′ 70′ Hennos Asmelash
Leeroy Owusu88′
Niels Fleuren
Jordy Tutuarima
31′ Levi Opdam
Ted van de Pavert
Rick Stuij van den Herik
Toine Daniël van Huizen59′
Giovanni Büttner
Gregor Breinburg77′
86′ Lion Kaak
Stef Nijland64′
Olivier Rommens
Jesse Schuurman46′
51′ Philippe Rommens
Ralf Seuntjens90′
81′ Pieter Langedijk
Nick van den Dam
31′ Lorenzo Piqué
Roland Baas
70′ Yusuf Cihat Çelik
Jasper van Heertum88′ 89′
Sjoerd Overgoor
Jeremy Helmer64′
Gianni Tiebosch
Frank Olijve
81′ Lars Hutten
Branco van den Boomen46′
Enzo Stroo
Dylan Chiazor

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom FC Oss, natomiast zawodnikom gości wręczył cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.