Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: SC Cambuur Leeuwarden - FC Den Bosch 3-2 (1-1)

30 sierpnia na Cambuurstadion w Leeuwarden odbył się pojedynek 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami SC Cambuur i Den Bosch. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SC Cambuur 3-2. Starcie obejrzało 7 242 widzów.

D. Verbeek 29',77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 meczów drużyna Den Bosch wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Jamie Jacobs.

W 21. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mitchelowi Paulissenowi, piłkarzowi gospodarzy.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie Danny Verbeek wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Abdulsamed Abdullahi.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Den Bosch: Abdulsamedowi Abdullahiemu w 39. i Pacowi van Moorslowi w 44. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 66. minucie za Giovanniego Kortego wszedł Ragnar Oratmangoen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Cambuur w 68. minucie spotkania, gdy Robert Mühren zdobył z karnego drugą bramkę. W 70. minucie boisko opuścili piłkarze Den Bosch: Rik Mulders, Robin Voets, a na ich miejsce weszli Ringo Meerveld, Paco van Moorsel.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy Robert Mühren po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-1. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ragnar Oratmangoen.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 3-2 zdobył ponownie w 77. minucie Danny Verbeek. Asystę przy golu zanotował Ruben Rodrigues.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Abdulsamed Abdullahi osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 39. minucie. W 90. minucie w zespole SC Cambuur doszło do zmiany. Stanley Akoy wszedł za Mitchela Paulissena. Drużynie Den Bosch zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu SC Cambuur.

Danny Verbeek  29′, 77′
 6′ Jamie Jacobs
Abdulsamed Abdullahi39′ 86′
21′ 90′ Mitchel Paulissen
Kevin Felida
66′ Giovanni Korte
Ringo Meerveld70′
 68′ (k.), 71′ Robert Mühren
Christophe van Zutphen
90′ Stanley Akoy
Robin Voets70′
Daniel Bouman
Rik Mulders70′
Delano Ladan
Steven van der Heijden
66′ Ragnar Oratmangoen

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół Den Bosch w drugiej połowie również wymienił dwóch zawodników.