Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: SBV Excelsior - SC Telstar 1-2 (0-0)

W meczu 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 22 września, zespół Excelsioru przegrał z Telstarem 1-2 (0-0). Mecz na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie obejrzało 1 250 widzów.

4. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-22 18:45 | Stadion: Van Donge & De Roo Stadion | Widzów: 1250 | Arbiter: I. Oostrom
Y. Liesdek 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 starć jedenastka Excelsioru wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 30. minucie Luigi Bruins zastąpił Juliana Baasa.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 46. minucie Joël Zwarts dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Brandon Rutherford.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Brandon Rutherford z jedenastki gospodarzy. Była to 54. minuta meczu. W 64. minucie w zespole Telstaru doszło do zmiany. Gyliano van Velzen wszedł za Welata Cagro.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Telstaru w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie bramkę wyrównującą zdobył Sven van Doorm.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Excelsioru doszło do zmiany. Thomas Verhaar wszedł za Ahmada Mendesa. W następstwie utraty bramki trener Excelsioru postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Reuvena Niemeijera i na pole gry wprowadził napastnika Stijna Meijera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Telstaru w 90. minucie spotkania, gdy Yaël Liesdek strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gyliano van Velzen.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Shayne Pattynama88′
54′ Brandon Rutherford Ormonde-Ottewill
Vincent Regeling
30′ Luigi Bruins
Sven van Doorm  69′
73′ Reuven Niemeijer
Welat Cagro64′
73′ Ahmad Mendes Moreira
Frank Korpershoek
Elías Már Omarsson
Anass Najah
 46′ Joël Zwarts
Yaël Liesdek88′  90′
30′ Julian Baas
Niels van Wetten
Niek den Heeten
Rashaan Fernandes75′
Derensili Sanches Fernandes
Sebastian Guerra Soto
73′ Stijn Meijer
Gyliano van Velzen64′
73′ Thomas Verhaar

Zespół Telstaru zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Excelsioru przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.