Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: SBV Excelsior - Helmond Sport 3-1 (1-1)

30 sierpnia na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie odbyło się starcie 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Excelsioru i Helmondu. Mecz zakończył się zwycięstwem Excelsioru 3-1. Na stadionie zasiadło 2 683 widzów.

4. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-30 20:00 | Stadion: Van Donge & De Roo Stadion | Widzów: 2683 | Arbiter: E. Blank
D. Snepvangers 28'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków drużyna Helmondu wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Excelsioru otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Jeffry Fortes.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 28. minucie Diego Snepvangers wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Joeri Poelmans.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Robinowi van der Meerowi z Excelsioru. Była to 34. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie Elías Omarsson zastąpił Ahmada Mendesa. W tej samej minucie w drużynie Helmondu doszło do zmiany. Sander Vereijken wszedł za Diego Snepvangersa.

Między 61. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Chwilę później trener Helmondu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Givana Werkhovena. Na boisko wszedł Daan Ibrahim, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie Thomas Verhaar został zmieniony przez Dogucana Haspolata, co miało wzmocnić jedenastkę Excelsioru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Deana Koolhofa na Brama Zwanena.

Piłkarze Excelsioru w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-1 na osiem minut przed zakończeniem meczu zdobył Ahmad Mendes.

W 86. minucie w zespole Excelsioru doszło do zmiany. Kyle Ebecilio wszedł za Raiego Vloeta. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Helmondu: Tibeau Swinnenowi i Ferry'emu de Regtowi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Excelsioru w 87. minucie spotkania, gdy Jeffry Fortes strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Kyle'a Ebecilia.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Guus Joppen
34′ Robin van der Meer
Joeri Poelmans61′
Luigi Bruins
Orhan Džepar
 17′, 87′ 61′ Jeffry Fortes
Tibeau Swinnen87′
86′ Rai Hendrikus Martinus Vloet
Dean Koolhof79′
78′ Thomas Verhaar
Givan Werkhoven64′
59′ Elías Már Omarsson
Jeroen Verkennis
86′ Kyle Ebecilio
Kay van der Vorst
78′ Dogucan Haspolat
Sander Vereijken59′
59′  82′ Ahmad Mendes Moreira
Bram Zwanen79′
Dave van Delft
Daan Ibrahim64′

Juul Respen

Zespół Excelsioru był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Excelsioru, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.