Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: Roda Kerkrade - FC Dordrecht 4-0 (2-0)

W starciu 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 18 września, zespół Rody wysoko wygrał z Dordrechtem 4-0 (2-0). Mecz na Parkstad Limburg Stadion w Kerkrade obejrzało 3 900 widzów.

4. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-18 21:00 | Stadion: Parkstad Limburg Stadion | Widzów: 3900 | Arbiter: L. Gerrets
S. Marzo 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Rody wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Robina Polleya z Dordrechtu, a w 25. minucie Nieka Vossebelta z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rody w 34. minucie spotkania, gdy Roland Alberg zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Prawie natychmiast Jordy Croux wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rody, strzelając kolejnego gola w 35. minucie spotkania. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Amir Absalem.

W 37. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Kevinowi Vermeulenowi z Dordrechtu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rody w 52. minucie spotkania, gdy Amir Absalem zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Roland Alberg.

W 63. minucie Matthew Bondswell zastąpił Kevina Jansena. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Erik Falkenburg osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Roda: Keesowi Luijckksowi w 76. i Fabianowi Serrarensowi w 88. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej czwartej minucie pojedynku pokonał bramkarza Stefano Marzo. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Amir Absalem.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Anthony Swolfs
 52′ Amir Absalem
Julius Bliek73′
74′ Richard Olav Jensen
Matthew Bondswell63′
76′ Kees Luijckx
Robin Polley24′
 90′ Stefano Marzo
Bradley Miguel Dirk Vliet
 34′ (k.) 74′ Roland Romario Alberg
Nikki Baggerman
Robert Klaasen
Kürşad Sürmeli
88′ Patrick Pflücke
Kevin Vermeulen37′
25′ Niek Vossebelt
Arsenio Jermaine Cedric Valpoort
70′ Erik Falkenburg
Nikolas Agrafiotis
 35′ 83′ Jordy Croux
Bryan Richardson
88′ Michalis Ioannou
Nelson Amadin73′
74′ Xander Lambrix
Thomas Schalekamp
Livio Milts

Nicky Souren

74′ Thijmen Goppel

Mart Remans

83′ 88′ Fabian Serrarens

Zawodnicy Rody obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Rody w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.