Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: Helmond Sport - FC Volendam 0-1 (0-0)

W meczu 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 18 września, zespół Helmondu przegrał z Volendamem 0-1 (0-0). Mecz na SolarUnie Stadion obejrzało 1 125 widzów.

4. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-18 18:45 | Stadion: SolarUnie Stadion | Widzów: 1125 | Arbiter: E. van de Graaf
Helmond Sport
FC Volendam
0
1
N. Doodeman 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania jedenastka Volendamu wygrała 20 razy i zanotowała 17 porażek oraz siedem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Orhana Džepara z Helmondu, a w 44. minucie Zakarię El Azzouzi z drużyny przeciwnej.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter ukarał kartką Aleca Van Hoorenbeecka, piłkarza gospodarzy. Niedługo później trener Helmondu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Orhana Džepara. Na boisko wszedł Gaétan Alexander, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Karim Loukili został zmieniony przez Sandera Vereijkena. W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Briana Plata z Volendamu, a w 77. minucie Gaétana Alexandra z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Martijn Kaars został zmieniony przez Nicka Doodemana, a za Ibrahima El Kadiriego wszedł na boisko Darius Johnson, co miało wzmocnić jedenastkę Volendamu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Guusa Joppena na Maxime'a De Bie.

Niedługo później trener Volendamu postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Francesca Antonucciego wszedł Mike Eerdhuijzen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Helmond: Lance'owi Duijvestijnowi w 87. i Jordemu Thomassenowi w 90. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Volendamu w 90. minucie spotkania, gdy Nick Doodeman zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Derry Murkin.

Nordin Bakker
79′ Guus Joppen
Brian Plat64′
Boyd Reith
Marco Tol
Dean van der Sluys
Francesco Antonucci81′
50′ Alec Van Hoorenbeeck
Boy Deul
87′ Lance Duijvestijn
Alex Plat
39′ 61′ Orhan Džepar
Jari Vlak
61′ Karim Loukili
Zakaria El Azzouzi44′
Jeff Stans
Martijn Kaars69′
Arno Van Keilegom
Ibrahim El Kadiri77′
90′ Jordy Thomassen
Derry John Murkin
Rowen Koot
Joey Roggeveen
79′ Maxime De Bie
Dion Vlak
61′ 77′ Gaétan Carina Alexander Bosiers
Darryl Bäly
Kay van der Vorst
Mike Eerdhuijzen81′
61′ Sander Vereijken
Samir Ben Sallam
Juul Respen
Nick Doodeman69′  90′

Darius Johnson77′

Leon Harry Maloney

Dyllandro Panka

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Helmondu otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.