Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: Go Ahead Eagles - AFC Ajax II 0-3 (0-1)

18 września na De Adelaarshorst w Deventer odbyło się starcie 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eaglesu i Ajaksu II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ajaksu II 3-0. Na stadionie stawiło się 2 111 widzów.

4. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-18 21:00 | Stadion: De Adelaarshorst | Widzów: 2111 | Arbiter: C. Ruperti
V. Jensen 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Eaglesu wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie żółtą kartkę dostał Boyd Lucassen, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ajaksu II w 35. minucie spotkania, gdy Kenneth Taylor strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 36. minucie żółtą kartkę otrzymał Kenneth Taylor z Ajaksu II.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ajaksu II.

Drugą połowę drużyna Ajaksu II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Enrica Llansanę wszedł Nordin Musampa.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Ajaksu II, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Brian Adjei.

W 63. minucie Devyne Rensch zastąpił Victora Jensena. Między 68. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Eaglesu: Zakaria Eddahchouri, Erkan Eyibil, Boyd Lucassen, na ich miejsce weszli: Kevin van Kippersluis, Mael Corboz, Wout Droste. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kennetha Taylora, Naciego Ünüvara, Briana Adjeiego zajęli: Max de Waal, Jaymillio Pinas, Christian Kjelder. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ajaksu II i jedną drużynie przeciwnej.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Jeroen Veldmate nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Minutę później żółtą kartkę dostał Christian Kjelder z drużyny gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej czwartej minucie starcia wynik ustalił Victor Jensen. W zdobyciu bramki pomógł Christian Kjelder.

Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Max de Waal osłabiając zespół Ajaksu II. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 80. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Neraysho Kasanwirjo
20′ 86′ Boyd Lucassen
Devyne Rensch63′
90′ (k.) Jeroen Veldmate
Giovanni Manson Ribeiro
68′ Zakaria Eddahchouri
Enric Llansana Beuse46′
90′ Luuk Brouwers
Alex Méndez90′
77′ Erkan Eyibil
Victor Christoffer Jensen63′  90′
86′ Wout Droste
Christian Theodor Kjelder Rasmussen74′ 90′
Julliani Eersteling
Jaymillio Pinas74′
77′ Mael Corboz

Sam Crowther

Quiermo Dumay

68′ Kevin van Kippersluis

Zawodnicy Ajaksu II obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Eaglesu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.