Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: FC Volendam - NAC Breda 2-1 (0-0)

30 sierpnia na Kras Stadion odbyło się spotkanie 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Volendamu i NAC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Volendamu 2-1. Na stadionie zasiadło 5 036 widzów.

F. Stokkers 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Zespół NAC wygrał aż 17 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Już w pierwszych minutach drużyna Volendamu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół NAC wyszedł w zmienionym składzie, za Othmane'a Boussaida wszedł Boris Kudimbana. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Ivanowi Iliciowi z jedenastki gości. Była to 60. minuta meczu.

W 63. minucie Derry Murkin zastąpił Dariusa Johnsona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NAC w 64. minucie spotkania, gdy Finn Stokkers strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luka Ilić.

W następstwie utraty gola trener Volendamu postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Jariego Vlaka i na pole gry wprowadził napastnika Martijna Kaarsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 74. minucie w zespole Volendamu doszło do zmiany. Nick Runderkamp wszedł za Aleksa Plata. Po chwili trener NAC postanowił wzmocnić linię napadu i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Finna Stokkersa. Na boisko wszedł Andrija Filipović, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce NAC doszło do zmiany. Colin Rosler wszedł za Ivana Ilicia.

Zespół Volendamu wyrównał wynik meczu. W 89. minucie Martijn Kaars wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Zakaria El Azzouzi.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Gijs Smal. Bramka padła po podaniu Dariusa Johnsona.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Jethro Mashart
 90′ Gijs Smal
Roger Riera Canadell
Marco Tol
Kingsley Pele van Anholt
74′ Alex Plat
Mounir El Allouchi
Kevin Visser
Ivan Ilić60′ 88′
70′ Jari Vlak
Luka Ilić
Nick Doodeman
Arno Verschueren
Zakaria El Azzouzi
Finn Stokkers  64′ 83′
63′ Derry John Murkin
Andrija Filipović83′
74′ Nick Runderkamp
Boris Kudimbana46′
Gerry Vlak
Sydney van Hooijdonk
63′ Darius Johnson

70′  89′ Martijn Kaars

Jedenastka Volendamu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników Volendamu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.