Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: FC Utrecht II - PSV Eindhoven II 3-0 (1-0)

W starciu 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Utrechtu II zwyciężył z PSV II 3-0 (1-0). Mecz na Sportcomplex Zoudenbalch obejrzało 423 widzów.

4. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-30 20:00 | Stadion: Stadion Galgenwaard | Widzów: 423 | Arbiter: J. van der Laan
M. Pabai 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna PSV II wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Utrechtu II w 29. minucie spotkania, gdy Rayan El Azrak zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Utrechtu II.

Drugą połowę drużyna PSV II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Robina Lauwersa wszedł Olivér Horváth. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Utrecht II: Juniorowi van der Veldenowi w 57. i Mitchellowi van Rooijenowi w 61. minucie.

Zespół PSV II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Utrechtu II, strzelając kolejnego gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Christopher Mamengi. Przy strzeleniu gola pomagał Odysseus Velanas.

W 73. minucie za Erosa Maddego wszedł Hicham Acheffay. W 74. minucie w zespole PSV II doszło do zmiany. Gregory Kuisch wszedł za Rica Zeegersa.

Niedługo później Mark Pabai wywołał eksplozję radości wśród kibiców Utrechtu II, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie pojedynku. Chwilę później trener Utrechtu II postanowił wzmocnić linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Odysseusa Velanasa. Na boisko wszedł Giovanni de la Vega, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Steven Theunissen, zawodnik PSV II. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Utrechtu II doszło do zmiany. Jeredy Hilterman wszedł za Jonasa Arweilera. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Baggio Wallenburg
 72′ Christopher Emanuel Mamengi
Tijn Daverveld
 79′ Mark Pabai
Maxime Henry Armand Soulas
57′ Junior van der Velden
Steven Theunissen84′
 29′ Rayan El Azrak
Rico Zeegers74′
Rida El Barjiji
Robin Lauwers46′
81′ Odysseus Velanas
Richard Ledezma
73′ Eros Maddy
Robin Schoonbrood
90′ Jonas Arweiler
Nigel Thomas
61′ Mitchell van Rooijen
Mathias Ullereng Kjølø
81′ Giovanni de la Vega
Olivér Szabolcs Horváth46′
73′ Hicham Acheffay

90′ Jeredy Hilterman

Mohamed Mallahi

Piłkarze Utrechtu II dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Utrechtu II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna PSV II w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.