Liga holenderska - 4. kolejka Eerste Divisie: FC Eindhoven - Go Ahead Eagles 2-1 (0-0)

30 sierpnia na Jan Louwers Stadion odbyło się starcie 4. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Eindhoven i Eaglesu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Eindhoven 2-1. Na stadionie zasiadło 2 381 widzów.

4. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-30 20:00 | Stadion: Jan Louwers Stadion | Widzów: 2381 | Arbiter: E. Bijl
M. Pouwels 83'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków drużyna FC Eindhoven wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcela Lopesa z FC Eindhoven, a w 33. minucie Maela Corboza z drużyny przeciwnej.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Kajowi de Rooijowi z zespołu gospodarzy. W 60. minucie Kaj de Rooij został zastąpiony przez Rigina Cicilię.

Trener Eaglesu postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Alexandra Banninka i na pole gry wprowadził napastnika Martijna Berdena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Nieoczekiwanie piłkarze FC Eindhoven nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 77. minucie bramkę zdobył Joey Sleegers. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Marcelo Lopes.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Eaglesu doszło do zmiany. Maarten Pouwels wszedł za Maela Corboza.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 83. minucie Maarten Pouwels wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Martijn Berden.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Eindhoven przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie wynik ustalił Samy Bourard. Asystę przy bramce zanotował Jay Idzes.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Richarda van der Venne'a, piłkarza gości. W 89. minucie w zespole FC Eindhoven doszło do zmiany. Quinten Huybers wszedł za Alvina Danielsa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Sam Beukema
 84′ Samy Bourard
Alexander Bannink67′
89′ Alvin Daniels
Mael Corboz33′ 80′
 77′ Joey Sleegers
Elmo Lieftink
27′ Marcelo André Veiga Lopes
Jaroslav Navrátil
54′ 60′ Kaj de Rooij
Antoine Rabillard
Menno Bergsen
Jay Gorter
Thom Jonkerman
Lars Jansen
89′ Quinten Huybers
Elso Brito
Gijs Vercoelen
Boyd Lucassen
Byron Burgering
Joran Swart
60′ Rigino Cicilia
Zakaria Eddahchouri

Martijn Berden67′

Adrian Edqvist

Maarten Pouwels80′  83′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna FC Eindhoven w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Jedenastka gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch zawodników.