Liga holenderska - 35. kolejka Eerste Divisie: Roda Kerkrade - TOP Oss 1-1 (0-0)

19 kwietnia na Parkstad Limburg Stadion w Kerkrade odbył się pojedynek 35. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Rody i FC Oss. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 6 155 widzów.

35. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-04-19 20:00 | Stadion: Parkstad Limburg Stadion | Widzów: 6155 | Arbiter: E. Blank
Roda Kerkrade
TOP Oss
1
1
N. Nieveld 88' (samob.)
P. Rommens 85'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Rody wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Rody nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mitchela Paulissena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Livio Milts. W 83. minucie Mart Remans został zastąpiony przez Ba-Muakę Simakalę.

Pod koniec drugiej połowy to piłkarze FC Oss otworzyli wynik. W 85. minucie Philippe Rommens dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola asystował Huseyin Dogan.

W 86. minucie w zespole Rody doszło do zmiany. Tim Vayrynen wszedł za Mohameda El Makriniego.

W 88. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik FC Oss Norichio Nieveld. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Jannes Vansteenkiste z Rody. Była to 89. minuta spotkania.

Chwilę później trener FC Oss postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Ragnara Oratmangoena wszedł Ferry de Regt, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce FC Oss utrzymać remis. Dwie minuty później w drużynie FC Oss doszło do zmiany. Sjoerd Overgoor wszedł za Huseyina Dogana. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Niels Fleuren
89′ Jannes Vansteenkiste
Norichio Nieveld 88′ (samob.)
Daryl Werker
Lorenzo Piqué
86′ Mohamed El Makrini
Rick Stuij van den Herik
69′ Livio Milts
Ragnar Oratmangoen90′
83′ Mart Remans
Delano Ladan
69′ Mitchel Paulissen
Enzo Stroo
83′ Ba-Muaka Simakala
Koen van der Biezen
86′ Tim Vayrynen

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Rody przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka FC Oss w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.