Liga holenderska - 35. kolejka Eerste Divisie: Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven II 2-1 (2-1)

19 kwietnia na De Adelaarshorst w Deventer odbyło się starcie 35. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eaglesu i PSV II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Eaglesu 2-1. Mecz obejrzało 8 651 widzów.

35. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-04-19 20:00 | Stadion: De Adelaarshorst | Widzów: 8651 | Arbiter: F. Van Herk
Z. Aboukhlal 22'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna PSV II wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Eaglesu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Richard van der Venne. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jaroslav Navrátil.

Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Richardowi van der Venne'owi z Eaglesu.

Zespół Eaglesu niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Zakaria Aboukhlal. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Dante Rigo.

W 34. minucie kartką został ukarany Maxime Soulas, zawodnik gości.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Eaglesu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Jeroen Veldmate.

W 40. minucie za Mike van de Meulenhofa wszedł Youri Roulaux. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie w zespole PSV II doszło do zmiany. Justin Lonwijk wszedł za Maximiliana Romera. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Rolandowi Baasowi z drużyny gospodarzy.

Kibice PSV II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marlona Freya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Baggio Wallenburg. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeffa Stansa z Eaglesu, a w 80. minucie Maura Júniora z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Eaglesu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Orhan Džepar, a murawę opuścił Thomas Verheydt.

W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Maarten Pouwels, Julius Bliek, a na ich miejsce weszli Jaroslav Navrátil, Paco van Moorsel. W drugiej połowie nie padły gole.

Mike van de Meulenhof40′
68′ Roland Baas
Tijn Daverveld
Gino Bosz
Maxime Henry Armand Soulas34′
Julian Lelieveld
Steven Theunissen
 35′ Jeroen Veldmate
Baggio Wallenburg71′
90′ Paco van Moorsel
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos80′
Istvan Bakx
Dante Rigo
76′ Jeff Stans
Zakaria Aboukhlal  22′
 9′ 15′ Richard van der Venne
Maximiliano Samuel Romero62′
90′ Jaroslav Navrátil
Joël Mohammed Ramzan Piroe
81′ Thomas Verheydt
Jaëll Hattu
90′ Julius Bliek
Justin Lonwijk62′
Joey Groenbast
Robin Schoonbrood
Gor Agbaljan
Amar Ćatić
81′ Orhan Džepar

Giovanni Büttner

Vince Gino Dekker

Pieter Langedijk

90′ Maarten Pouwels

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Eaglesu. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.