Liga holenderska - 35. kolejka Eerste Divisie: Almere City FC - SC Telstar 2-0 (1-0)

W spotkaniu 35. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 19 kwietnia, zespół Almere wygrał z Telstarem 2-0 (1-0). Mecz na Yanmar Stadion obejrzało 2 634 widzów.

Y. Loen 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków jedenastka Almere wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Elsowi Bricie z jedenastki gości. Była to 14. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almere w 19. minucie spotkania, gdy James Efmorfidis strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Stijn Meijer.

W 22. minucie za Iliasa Alhafta wszedł Rogier Benschop. Na murawie, jak to często zdarzało się Almere w tym sezonie, pojawił się Delvechio Blackson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 28. minucie Moustaphę Secka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Almere.

Trener Telstaru postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę Franka Korpershoeka i na pole gry wprowadził napastnika Adhama El Idrissiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 62. minucie Radinio Balker został zmieniony przez Ruggera Mannes'a, co miało wzmocnić zespół Almere. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Svena van Doorma na Dylana Mertensa.

Dopiero w drugiej połowie Youri Loen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almere, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie meczu. Ponownie asystę zanotował Stijn Meijer.

W 78. minucie w jedenastce Telstaru doszło do zmiany. Jordie van der Laan wszedł za Melle'a Springera. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Wesley Zonneveld
62′ Radinio Roberto Balker
Elso Brito14′
Damon Mirani
Rodny Lopes Cabral
28′ Moustapha Seck
Toine Daniël van Huizen
Bram van Vlerken
Frank Korpershoek58′
Anwar Bensabouh
Senne Lynen
 76′ Youri Loen
Anass Najah
Stijn Meijer
Melle Springer78′
22′ Ilias Alhaft
Sven van Doorm71′
 19′ James Efmorfidis
Ahmad Mendes Moreira
Jergé Hoefdraad
Terell Ondaan
Timo Plattel
Sven van der Maaten
28′ Delvechio Blackson
Kick Groot
62′ Ruggero Mannes
Dylan Mertens71′
22′ Rogier Benschop
Darren Rosheuvel
Kevin Luckassen
Danny van Haaren

Adham El Idrissi58′

Jordie van der Laan78′

Sędzia nie ukarał zawodników Almere żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.