Liga holenderska - 3. kolejka Eerste Divisie: SC Telstar - SBV Excelsior 3-0 (1-0)

23 sierpnia na Rabobank IJmond Stadion w Velsen-Zuid odbył się pojedynek 3. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Telstaru i Excelsioru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Telstaru 3-0. Na stadionie stawiło się 2 362 widzów.

G. Plet 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań drużyna Excelsioru wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 31. minucie kartkę dostał Jeffry Fortes z Excelsioru.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Telstaru w 36. minucie spotkania, gdy Reda Kharchouch strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Svena van Doorma.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Telstaru.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Senne Lynen z drużyny gospodarzy. Była to 54. minuta meczu.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Telstaru, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Senne Lynen. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Reda Kharchouch.

W 59. minucie Thomas Verhaar został zmieniony przez Ahmada Mendesa. Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Telstaru: Redouan El Yaakoubi, Reda Kharchouch, Sven van Doorm, na ich miejsce weszli: Shaquill Sno, Glynor Plet, Elayis Tavsan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Raiego Vloeta, Luigiego Bruinsa zajęli: Elías Omarsson, Kyle Ebecilio.

Trzeba było trochę poczekać, aby Glynor Plet wywołał eksplozję radości wśród kibiców Telstaru, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Sander Fischer
62′ Redouan El Yaakoubi
Siebe Horemans
89′ Sven van Doorm
Hervé Matthys
Charlie Gilmour
Robin van der Meer
Frank Korpershoek
Rai Hendrikus Martinus Vloet80′
 58′ 54′ Senne Lynen
Luigi Bruins84′
Anass Najah
Jeffry Fortes31′
Melle Springer
Dogucan Haspolat
 36′ 79′ Reda Kharchouch
Tuana Ozdemir
62′ Shaquill Sno
Thomas Oude Kotte
89′ Elayis Tavsan
Niek den Heeten
Tuur Houben
Kyle Ebecilio84′
79′  90′ Glynor Plet
Ahmad Mendes Moreira59′
Richelor Sprangers
Elías Már Omarsson80′

Dave van Delft

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

30 sierpnia jedenastka Excelsioru rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Helmond Sport. Tego samego dnia NEC Nijmegen będzie gościć jedenastkę Telstaru.