Liga holenderska - 3. kolejka Eerste Divisie: SC Telstar - MVV 1-2 (0-1)

13 września na Telstar Stadion w Velsen-Zuid odbyło się spotkanie 3. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Telstaru i MVV. Pojedynek zakończył się zwycięstwem MVV 2-1. Na stadionie stawiło się 620 widzów.

K. Kostons 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Drużyna MVV wygrała aż 23 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 15.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Siebe'owi Vandermeulenowi z drużyny gospodarzy. Była to 42. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MVV w 42. minucie spotkania, gdy Jelle Duin zdobył z karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny MVV.

Drugą połowę jedenastka Telstaru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Siebe'a Vandermeulena wszedł Yaël Liesdek. W 51. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Koenowi Kostonsowi z MVV.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Glynor Plet. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Shayne Pattynama.

W 69. minucie za Zachary'ego Swansona wszedł Matteo Waem. W 76. minucie Joy-Lance Mickels został zmieniony przez Joeriego Schroijena, co miało wzmocnić drużynę MVV. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shayne Pattynamę na Redouana el Idrissiego. Trener Telstaru postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Iliasa Bronkhorsta i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiana Guerrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze MVV: Tim Zeegers, Timo Stavitski, a na ich miejsce weszli Shermar Martina, Jelle Duin.

Trzeba było trochę poczekać, aby Koen Kostons wywołał eksplozję radości wśród kibiców MVV, zdobywając kolejną bramkę w 88. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował Joeri Schroijen.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Richelor Sprangers, Cas Dijkstra, a na ich miejsce weszli Sven van Doorm, Daniel Adshead. Sześć minut później sędzia pokazał kartkę Billowi Lathouwersowi, zawodnikowi MVV. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Bill Lathouwers90′
80′ Ilias Bronkhorst
Kai Heerings
Redouan El Yaakoubi
Luc Mares
80′ Shayne Pattynama
Shermar Donald Emigdio Martina87′
Vincent Regeling
Jérôme Déom
42′ 46′ Siebe Vandermeulen
Gaston Salasiwa
90′ Daniel Adshead
Zachary Swanson69′
Welat Cagro
Thibaut Van Acker
Frank Korpershoek
Jelle Duin  42′ (k.) 87′
90′ Sven van Doorm
Koen Kostons  88′ 61′
 64′ 51′ (k.) Glynor Plet
Joy-Lance Mickels76′
Trevor Doornbusch
Mike Havekotte
Abdel Mounaim El Ouazzane
Jannes Rebel
80′ Redouan Taha el Idrissi
Raoul Last
46′ Yaël Liesdek
Matteo Waem69′
Anass Najah
Marco Kleinen
Niels van Wetten
Thomas van Bommel
90′ Cas Dijkstra
Oussama Zamouri
Rashaan Fernandes
Tim Zeegers87′
80′ Sebastian Guerra Soto
Joeri Schroijen76′
90′ Richelor Sprangers
Timo Stavitski87′

Przewaga drużyny Telstaru w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom MVV pokazał dwie.

Jedenastka Telstaru w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.