Liga holenderska - 3. kolejka Eerste Divisie: Go Ahead Eagles - FC Utrecht II 4-0 (2-0)

23 sierpnia na De Adelaarshorst w Deventer odbyło się spotkanie 3. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eaglesu i Utrechtu II. Mecz zakończył się zwycięstwem Eaglesu 4-0. Na stadionie stawiło się 8 023 widzów.

E. Lieftink 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Eaglesu wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eaglesu w szóstej minucie spotkania, gdy Mael Corboz strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jaroslav Navrátil.

Drużyna Utrechtu II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Richard van der Venne. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Jaroslav Navrátil.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Sam Beukema z Eaglesu. Była to 15. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Utrechtu II wyszła w zmienionym składzie, za Marka Pabaiego, Tima Brinkmana weszli Sylian Mokono, Rida El Barjiji.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jaroslav Navrátil wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eaglesu, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Alexander Bannink.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eaglesu w 56. minucie spotkania, gdy Elmo Lieftink strzelił czwartego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Mael Corboz.

W 67. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tommy St. Jago osłabiając tym samym zespół Utrechtu II. W 70. minucie Rayan El Azrak został zastąpiony przez Juniora van der Veldena. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze Eaglesu: Adrian Edqvist, Martijn Berden, a na ich miejsce weszli Richard van der Venne, Jaroslav Navrátil.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Gabriël Çulhacı
15′ Sam Beukema
Rayan El Azrak70′
 6′ Mael Corboz
Tim Brinkman46′
 56′ Elmo Lieftink
Odysseus Velanas
 11′ 75′ Richard van der Venne
Eros Maddy
Antoine Rabillard
Jonas Arweiler
 51′ 75′ Jaroslav Navrátil
Rida El Barjiji46′
75′ Martijn Berden
Hicham Acheffay
75′ Adrian Edqvist
Jeredy Hilterman
Maarten Pouwels
Yassin Nasser

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Utrechtu II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.