Liga holenderska - 3. kolejka Eerste Divisie: BV De Graafschap - Roda Kerkrade 4-0 (2-0)

12 września na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbyło się starcie 3. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap i Rody. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Graafschap 4-0. Na stadionie zasiadło 3 226 widzów.

3. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-12 16:30 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 3226 | Arbiter: M. van den Kerkhof
R. Seuntjens 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 meczów zespół Rody wygrał 16 razy i zanotował 12 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Graafschap w 19. minucie spotkania, gdy Elmo Lieftink strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Rody ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie Elmo Lieftink ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Daryl van Mieghem. Przy strzeleniu gola pomógł Rick Dekker.

Niedługo później Ralf Seuntjens wywołał eksplozję radości wśród kibiców Graafschap, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie starcia. W 62. minucie Thijmen Goppel został zastąpiony przez Erika Falkenburga.

Między 66. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Graafschap: Johnatan Opoku, Jordy Tutuarima, Rick Dekker, Toine van Huizen, Danny Verbeek, na ich miejsce weszli: Mohamed Hamdaoui, Roland Baas, Jesse Schuurman, Jasper van Heertum, Joey Konings. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michalisa Ioannou, Xandera Lambriksa, Rolanda Alberga zajęli: Nicky Souren, Richard Jensen, Mart Remans. W 74. minucie arbiter pokazał kartkę Keesowi Luijckksowi z jedenastki gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Amir Absalem
76′ Jordy Tutuarima
Kees Luijckx74′
Ted van de Pavert
Stefano Marzo
81′ Toine Daniël van Huizen
Roland Romario Alberg68′
81′ Danny Verbeek
Michalis Ioannou68′
77′ Rick Dekker
Robert Klaasen
 19′, 24′ Elmo Lieftink
Xander Lambrix68′
66′ Johnatan Opoku Agyemang
Patrick Pflücke
 61′ Ralf Seuntjens
Niek Vossebelt
 48′ Daryl van Mieghem
Thijmen Goppel62′
Nick van den Dam
Loek Hamers
76′ Roland Baas
Dylan Vranken
Milan Hilderink
Leslie Dunkwu
81′ Jasper van Heertum
Richard Olav Jensen68′
Ebbe Wenting
Mitchel Keulen
77′ Jesse Schuurman
Pepijn Schlösser
66′ Mohamed Hamdaoui
Livio Milts
81′ Joey Konings
Nicky Souren68′
Janis Mystakidis
Erik Falkenburg62′

Mart Remans68′

Fabian Serrarens

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Rody przyznał jedną żółtą.

Zespół Graafschap w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.