Liga holenderska - 3. kolejka Eerste Divisie: BV De Graafschap - FC Volendam 3-0 (1-0)

23 sierpnia na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbyło się starcie 3. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap i Volendamu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Graafschap 3-0. Na stadionie zasiadło 9 503 widzów.

3. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-23 20:00 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 9503 | Arbiter: M. Nagtegaal
M. Hamdaoui 75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Graafschap wygrał 14 razy i zanotował sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Graafschap w 18. minucie spotkania, gdy Stef Nijland strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Ralf Seuntjens.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Graafschap.

W 58. minucie za Stefa Nijlanda wszedł Javier Vet. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Zakarii El Azzouziemu z Volendamu. Była to 60. minuta spotkania.

Dopiero w drugiej połowie Ralf Seuntjens wywołał eksplozję radości wśród kibiców Graafschap, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mohamed Hamdaoui.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Graafschap w 75. minucie spotkania, gdy Mohamed Hamdaoui strzelił trzeciego gola. W 76. minucie Mike Eerdhuijzen został zmieniony przez Kevina Vissera, co miało wzmocnić jedenastkę Volendamu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Hamdaouiego na Jeremy'ego Helmera oraz Gregora Breinburga na Milana Hilderinka.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Marco Tol
83′ Gregor Breinburg
Alex Plat
 18′ 58′ Stef Nijland
Joey Veerman
Jesse Schuurman
Jari Vlak
 72′ Ralf Seuntjens
Nick Doodeman71′
 75′ 76′ Mohamed Hamdaoui
Darryl Bäly
83′ Milan Hilderink
Mohamed Betti
Jasper van Heertum
Brian Plat
76′ Jeremy Helmer
Nick Runderkamp
Frank Olijve
Kevin Visser76′
58′ Javier Vet
Gerry Vlak
Dylan Chiazor
Darius Johnson71′

Martijn Kaars64′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Graafschap żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.