Liga holenderska - 3. kolejka Eerste Divisie: Almere City FC - TOP Oss 3-0 (2-0)

15 września na Yanmar Stadion odbył się mecz 3. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Almere i FC Oss. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Almere 3-0. Na stadionie zasiadło 972 widzów.

O. Bouyaghlafen 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 starć jedenastka Almere wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almere w ósmej minucie spotkania, gdy Thomas Verheydt zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo później Anass Ahannach wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almere, strzelając kolejnego gola w 26. minucie starcia. Asystę zaliczył Ilias Alhaft.

Między 33. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Oss i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół FC Oss rozpoczął w zmienionym składzie, za Grada Damena wszedł Dean Guezen. Trener Almere postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Iliasa Alhafta. Na boisko wszedł Jearl Margaritha, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Anass Ahannach został zastąpiony przez Xiana Emmersa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almere w 64. minucie spotkania, gdy Oussama Bouyaghlafen zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Thomas Verheydt.

Między 69. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Almere: Ryan Koolwijk, Tim Receveur, Oussama Bouyaghlafen, na ich miejsce weszli: Steve Tunga, Anwar Bensabouh, Shayon Harrison. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kyvona Leidsmana, Jarniego Koormana, Dennisa van der Heijdena zajęli: Mateo Aramburú, Matthijs van Nispen, Lars Hutten. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Lorenzo Piqué
43′ Thibaut Lesquoy
Ruben Roosken
Damon Mirani
Rick Stuij van den Herik39′
 26′ 62′ Anass Ahannach
Grad Damen46′
72′ Ryan Koolwijk
Lion Kaak
81′ Tim Receveur
Jarni Koorman77′
62′ Ilias Alhaft
Olivier Rommens
 8′ (k.) Thomas Verheydt
Kyvon Leidsman33′ 69′
 64′ 81′ Oussama Bouyaghlafen
Sjoerd Overgoor
81′ Anwar Bensabouh
Joshua Jeremiah Sanches
62′ Xian Ghislaine Emmers
Matthijs van Nispen77′
72′ Steve Tunga Malanda
Mateo Sebastián Aramburú Birch69′
Jelle Goselink
Lars Hutten78′
81′ Shayon Harrison

62′ Jearl Margaritha

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Oss przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka FC Oss w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.