Liga holenderska - 3. kolejka Eerste Divisie: Alkmaar Zaanstreek II - PSV Eindhoven II 1-4 (1-1)

W starciu 3. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 11 września, zespół AZ II przegrał z PSV II 1-4 (1-1). Mecz na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer obejrzało 400 widzów.

3. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-11 21:00 | Stadion: AFAS Trainingscomplex | Widzów: 400 | Arbiter: S. Dröge
Ismael Saibari 48',67',78'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół PSV II wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy objęła prowadzenie. W czwartej minucie bramkę zdobył Mohamed Taabouni. Przy zdobyciu bramki pomagał Thijs Oosting.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Peerowi Koopmeinersowi z AZ II. Była to 26. minuta spotkania.

Piłkarze PSV II nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Richard Ledezma.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 48. minucie Ismael Saibari dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Justin de Haas.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał kartkę Joeyowi Jacobsowi z zespołu gospodarzy. W 66. minucie Des Kunst został zastąpiony przez Imana Griffitha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSV II w 67. minucie spotkania, gdy Ismael Saibari zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Robina Schoonbrooda.

Po chwili trener AZ II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Quintena Dekkersa. Na boisko wszedł Tijs Velthuis, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 78. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Ismael Saibari z PSV II. W 84. minucie sędzia ukarał kartką Brama Frankena, piłkarza gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Maxime Delanghe
72′ Quinten Dekkers
Justin de Haas
Fons Gemmel
Luis Felipe Hungria Martins
Maxim Gullit
Mees Kreekels
61′ Joey Jacobs
Shurandy Sambo
Thijs Oosting
Damian Timan80′
84′ Bram Franken
Ismael Saibari Ben El Basra  48′, 67′, 78′
26′ Peer Koopmeiners
Richard Ledezma  45′ (k.) 90′
 4′ Mohamed Taabouni
Emmanuel Matuta La Nkenda Nosa
Richonell Margaret
Robin Schoonbrood87′
66′ Des Kunst
Cheick Toure87′
Elber Evora
Kyan van Dorp
Sem Dirks
Christopher Gloster
72′ Tijs Velthuis
Gregory Kuisch
Emir Biberoğlu
Rico Zeegers
Viktor Carl Martin Christiansson
Mathias Ullereng Kjølø80′
66′ Iman Griffith
Andrew Mendonça90′
Tijmen Wildeboer
Koen Oostenbrink

Djenairo Daniels

Kristófer Ingi Kristinsson87′

Nigel Thomas87′

Przewaga zespołu AZ II w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników PSV II żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka PSV II w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.