Liga holenderska - 28. kolejka Eerste Divisie: Roda Kerkrade - FC Dordrecht 5-0 (2-0)

28 lutego na Parkstad Limburg Stadion w Kerkrade odbył się pojedynek 28. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Rody i Dordrechtu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rody 5-0. Na stadionie stawiło się 4 459 widzów.

28. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-02-28 20:00 | Stadion: Parkstad Limburg Stadion | Widzów: 4459 | Arbiter: L. Gerrets
M. Remans 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Rody wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 34. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Daniëlowi Breedijkowi i Mike Havekottemu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Rody w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Roland Alberg dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Drużyna Dordrechtu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie wynik na 2-0 podwyższył Richard Jensen. Przy zdobyciu bramki asystował Nicky Souren.

Na drugą połowę jedenastka Dordrechtu wyszła w zmienionym składzie, za Quincego Hogestegera wszedł Savvas Mourgos. W 61. minucie Jordy Wehrmann został zastąpiony przez Achrafa El Bouchataouiego.

W 63. minucie w zespole Rody doszło do zmiany. Livio Milts wszedł za Nickiego Sourena. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Robin Polley z Dordrechtu. Była to 65. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rody w 67. minucie spotkania, gdy Ike Ugbo zdobył trzecią bramkę. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Jordy Croux.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Mart Remans.

Trener Rody wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ivana Prtajina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Ike Ugbo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić piątą bramkę.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Roland Alberg z Rody. W 83. minucie Mart Remans został zmieniony przez Romaria Roescha, co miało wzmocnić zespół Rody. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jariego Schuurmana na Rennego Smitha.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Danzell Gravenberch
 36′ Richard Olav Jensen
Daniël Breedijk34′
Pepijn Schlösser
Lewis Montsma
Daryl Werker
Robin Polley65′
 34′, 82′ (k.) Roland Romario Alberg
Ian Smeulers
Robert Klaasen
Thomas Kok
63′ Nicky Souren
Jari Schuurman86′
 67′ 74′ Ike Ugbo
Kevin Vermeulen
Jordy Croux
Jordy Wehrmann61′
 72′ 83′ Mart Remans
Savvas Mourgos46′
63′ Livio Milts
Renny Piers Smith86′
83′ Romario Roesch
Thomas Schalekamp
74′ Ivan Prtajin

Sędzia nie ukarał zawodników Rody żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.