Liga holenderska - 28. kolejka Eerste Divisie: FC Volendam - Go Ahead Eagles 2-2 (1-2)

W meczu 28. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 28 lutego, drużyna Volendamu zremisowała z Eaglesem 2-2 (1-2). Mecz na Kras Stadion obejrzało 4 022 widzów.

A. Rabillard 26',28'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań zespół Volendamu wygrał 21 razy i zanotował 13 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Francesco Antonucci. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Gijs Smal.

Zawodnicy Eaglesu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 26. minucie Antoine Rabillard wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jaroslav Navrátil.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eaglesu w 28. minucie spotkania, gdy Antoine Rabillard zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Volendamu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Boya Deula. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jari Vlak. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 50. minucie sędzia ukarał kartką Jenthe Mertensa, piłkarza gości.

W 56. minucie Nick Doodeman został zastąpiony przez Ibrahima El Kadiriego.

Drużyna Eaglesu długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 30 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Ibrahim El Kadiri. Przy strzeleniu gola asystował Boy Deul.

Niedługo później trener Eaglesu postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Antoine'a Rabillarda. Na boisko wszedł Maarten Pouwels, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie Martijn Berden został zmieniony przez Adriana Edqvista, co miało wzmocnić jedenastkę Eaglesu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Derry'ego Murkina na Jelle'a Duina. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martijna Kaarsa z Volendamu, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Sama Beukemę z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Jenthe Mertens50′
 10′ Francesco Antonucci
Joran Swart
Alex Plat
Soufyan Ahannach
Kevin Visser
Alexander Bannink
46′ Jari Vlak
Elmo Lieftink
56′ Nick Doodeman
Jaroslav Navrátil
83′ Martijn Kaars
Antoine Rabillard  26′, 28′ 67′
77′ Derry John Murkin
Zakaria Eddahchouri
46′ Boy Deul
Henri Anier
77′ Jelle Duin
Adrian Edqvist71′
56′  58′ Ibrahim El Kadiri
Maarten Pouwels67′
Darius Johnson

Zawodnicy Volendamu dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Volendamu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.