Liga holenderska - 28. kolejka Eerste Divisie: FC Eindhoven - SBV Excelsior 3-1 (1-0)

W meczu 28. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 28 lutego, drużyna FC Eindhoven wygrała z Excelsiorem 3-1 (1-0). Mecz na Jan Louwers Stadion obejrzało 1 957 widzów.

28. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-02-28 20:00 | Stadion: Jan Louwers Stadion | Widzów: 1957 | Arbiter: R. Dieperink
L. Bruins 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań jedenastka Excelsioru wygrała 17 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Valentinowi Vermeulenowi z FC Eindhoven. Była to 32. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Eindhoven w 38. minucie spotkania, gdy Rigino Cicilia zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Eindhoven.

Niedługo później Kaj de Rooij wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Eindhoven, strzelając kolejnego gola w 48. minucie starcia. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcelo Lopes.

W 50. minucie sędzia ukarał kartką Marcela Lopesa, zawodnika gospodarzy. W 56. minucie za Sandera Fischera wszedł Rai Vloet. Niedługo później trener Excelsioru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Stijn Meijer, a murawę opuścił Thomas Verhaar.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Eindhoven w 72. minucie spotkania, gdy Samy Bourard zdobył z karnego trzecią bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Excelsioru doszło do zmiany. Thomas Oude wszedł za Woutera Burgera.

Po chwili trener FC Eindhoven postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Marcela Lopesa. Na boisko wszedł Dave de Meij, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 90. minucie w drużynie FC Eindhoven doszło do zmiany. Max Boonstoppel wszedł za Kaja de Rooija. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku gola pocieszenia strzelił z rzutu karnego Luigi Bruins.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Sander Fischer56′
32′ Valentino Vermeulen
Cameron Humphreys
Jay Idzes
Brandon Rutherford Ormonde-Ottewill
 72′ (k.) Samy Bourard
Luigi Bruins  90′ (k.)
Karim Essikal
Wouter Burger76′
Moses Makasi
Ahmad Mendes Moreira
 38′ (k.) Rigino Cicilia
Elías Már Omarsson
 48′ 90′ Kaj de Rooij
Joël Zwarts
50′ 85′ Marcelo André Veiga Lopes
Nathan Tjoe-A-On
90′ Max Boonstoppel
Niek den Heeten
Noori Oubaha
Kyle Ebecilio
85′ Dave de Meij
Rai Hendrikus Martinus Vloet56′

Stijn Meijer70′

Arsenio Jermaine Cedric Valpoort

Arbiter nie ukarał zawodników Excelsioru żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Excelsioru w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.