Liga holenderska - 28. kolejka Eerste Divisie: BV De Graafschap - Alkmaar Zaanstreek II 5-1 (4-0)

28 lutego na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbył się pojedynek 28. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap i AZ II. Mecz zakończył się zwycięstwem Graafschap 5-1. Spotkanie obejrzało 9 945 widzów.

28. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-02-28 20:00 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 9945 | Arbiter: C. Ruperti
T. Oosting 57'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Graafschap otworzyli wynik. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Ralf Seuntjens. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Daryl van Mieghem.

Niedługo później Daryl van Mieghem wywołał eksplozję radości wśród kibiców Graafschap, strzelając kolejnego gola w 27. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Branco van den Boomen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Graafschap w 35. minucie spotkania, gdy Branco van den Boomen zdobył trzecią bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 4-0 podwyższył Javier Vet. Asystę przy golu ponownie zaliczył Branco van den Boomen.

Drugą połowę drużyna AZ II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maxima Gullita wszedł Justin Bakker. W 52. minucie kartkę dostał Joey Jacobs z AZ II.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ralf Seuntjens z Graafschap.

Piłkarze AZ II szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie wynik ustalił Thijs Oosting. Bramka padła po podaniu Peera Koopmeinersa.

W 58. minucie za Ralfa Seuntjensa wszedł Janis Mystakidis. A trener AZ II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Desa Kunsta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Mohamed Taabouni. W 69. minucie Stef Nijland został zmieniony przez Jonathana Vergarę, a za Daryla van Mieghema wszedł na boisko Callum Slattery, co miało wzmocnić zespół Graafschap. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Richonella Margareta na Antona Fasego.

W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Richardowi Sedláčekowi, zawodnikowi AZ II. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Mauro Alessio Savastano
69′ Stef Nijland
Thijs Oosting  57′
Gregor Breinburg
Peer Koopmeiners
 35′ Branco van den Boomen
Richard Sedláček86′
 41′ Javier Vet
Mohamed Taabouni58′
 27′ 77′ Daryl van Mieghem
Richonell Margaret80′
 9′, 52′ (k.) 58′ Ralf Seuntjens
Jesse Schuurman

77′ Callum Slattery

69′ Jonathan Vergara Berrio

Sven Blummel

58′ Janis Mystakidis

Sędzia nie ukarał piłkarzy Graafschap żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.