Liga holenderska - 27. kolejka Eerste Divisie: FC Utrecht II - FC Volendam 2-1 (1-1)

24 lutego na Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld odbyło się starcie 27. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Utrechtu II i Volendamu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Utrechtu II 2-1. Na stadionie zasiadło 327 widzów.

27. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-02-24 20:00 | Stadion: Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld | Widzów: 327 | Arbiter: R. Dieperink
M. Kaars 20'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Volendamu wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Jeredy Hilterman. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Hicham Acheffay.

Piłkarze Volendamu odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie gola wyrównującego strzelił Martijn Kaars. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Gijs Smal.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę zespół Utrechtu II wyszedł w zmienionym składzie, za Ridę El Barjiji wszedł Giovanni de la Vega.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Utrechtu II w 51. minucie spotkania, gdy Odysseus Velanas zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Giovanni de la Vega.

Trener Volendamu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Nicka Doodemana. Na boisko wszedł Jelle Duin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie za Derry'ego Murkina wszedł Ibrahim El Kadiri. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Volendamu doszło do zmiany. Boy Deul wszedł za Jariego Vlaka.

Chwilę później trener Utrechtu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Mohamed Mallahi, a murawę opuścił Hicham Acheffay. W 76. minucie czerwoną kartkę obejrzał Justin Lonwijk, tym samym zespół Utrechtu II musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Utrechtu II doszło do zmiany. Ruben Hoogenhout wszedł za Syliana Mokona.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Gijs Smal
80′ Sylian Aldren Mokono
Mickey van de Ven
Mark Pabai
Francesco Antonucci
 51′ Odysseus Velanas
Alex Plat
46′ Rida El Barjiji
Kevin Visser
76′ Justin Lonwijk
Jari Vlak74′
Davy Johannes Andreas van den Berg
Nick Doodeman66′
75′ Hicham Acheffay
Martijn Kaars  20′
 6′ Jeredy Hilterman
Derry John Murkin70′
Joey Houweling
Mitchel Michaelis
80′ Ruben Hoogenhout
Joey Roggeveen
Djevencio van der Kust
Mohamed Betti
46′ Giovanni de la Vega
Mike Eerdhuijzen
75′ Mohamed Mallahi