Liga holenderska - 26. kolejka Eerste Divisie: TOP Oss - FC Dordrecht 1-3 (1-3)

W meczu 26. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 14 lutego, drużyna FC Oss przegrała z Dordrechtem 1-3 (1-3). Mecz na Frans Heesen Stadion obejrzało 1 012 widzów.

26. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-02-14 20:00 | Stadion: Frans Heesen Stadion | Widzów: 1012 | Arbiter: L. Cantineau
K. Vermeulen 33'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków jedenastka Dordrechtu wygrała 18 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Dordrechtu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie bramkę zdobył Danzell Gravenberch. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kevin Vermeulen.

Piłkarze FC Oss otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 30. minucie Dennis van der Heijden wyrównał wynik meczu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Dordrechtu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin Vermeulen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Lorenzowi Piquému z FC Oss. Była to 39. minuta meczu.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Dordrechtu, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 1-3 zdobył ponownie w 41. minucie Danzell Gravenberch. Przy strzeleniu gola asystował Jari Schuurman.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Drugą połowę jedenastka FC Oss rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nielsa Fleurena, Grada Damena weszli Samet Bulut, Cas Peters. W 66. minucie Jari Schuurman został zmieniony przez Rennego Smitha.

Po chwili trener Dordrechtu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Achrafa El Bouchataouiego. Na boisko wszedł Thomas Kok, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 12 minut przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Philippe'owi Rommensowi z zespołu gospodarzy. W 79. minucie w jedenastce Dordrechtu doszło do zmiany. Thomas Schalekamp wszedł za Quincy'ego Hogestegera.

Danzell Gravenberch  7′, 41′
46′ Niels Fleuren
Daniël Breedijk
39′ Lorenzo Piqué
Lewis Montsma
Rick Stuij van den Herik
Robin Polley
Dean van der Sluys
Ian Smeulers
78′ Philippe Rommens
Achraf El Bouchataoui74′
46′ Grad Damen
Jari Schuurman66′
Lion Kaak
Kevin Vermeulen  33′
Olivier Rommens
Jordy Wehrmann
 30′ Dennis van der Heijden
Jaron Vicario
46′ Samet Bulut
Thomas Schalekamp79′
Lars Hutten

46′ Cas Peters

Enzo Stroo

Arbiter nie ukarał zawodników Dordrechtu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Dordrechtu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.