Liga holenderska - 26. kolejka Eerste Divisie: SBV Excelsior - Alkmaar Zaanstreek II 3-3 (0-1)

W starciu 26. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 14 lutego, zespół Excelsioru zremisował z AZ II 3-3 (0-1). Mecz na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie obejrzało 2 712 widzów.

26. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-02-14 20:00 | Stadion: Van Donge & De Roo Stadion | Widzów: 2712 | Arbiter: L. Willems
Félix Correia 82'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Excelsioru.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy AZ II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Joerie Church. Asystę zaliczył Thijs Oosting.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AZ II.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ II w 51. minucie spotkania, gdy Richonell Margaret strzelił drugiego gola.

Prawie natychmiast Rai Vloet wywołał eksplozję radości wśród kibiców Excelsioru, zdobywając bramkę w 53. minucie pojedynku. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 71. minucie Thomas Verhaar został zastąpiony przez Ahmada Mendesa. Jedyną kartkę w meczu dostał Ahmad Mendes z zespołu gospodarzy. Była to 73. minuta spotkania.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 75. minucie Elías Omarsson wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Brandon Ormonde-Ottewill.

Chwilę później trener Excelsioru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Stijn Meijer, a murawę opuścił Rai Vloet.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Excelsioru przyniosły efekt bramkowy. Gola na 3-2 w tej samej minucie strzelił Ahmad Mendes.

Drużyna Excelsioru krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Félix Correia. W 84. minucie w drużynie Excelsioru doszło do zmiany. Siebe Horemans wszedł za Abdallaha Aberkanego.

W 89. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Thijs Oosting nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka AZ II. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-3.

Jasper Schendelaar
84′ Abdallah Aberkane
Peer Koopmeiners
 53′ 80′ Rai Hendrikus Martinus Vloet
Richard Sedláček
71′ Thomas Verhaar
Mohamed Taabouni
 75′ Elías Már Omarsson
Justin Bakker
84′ Siebe Horemans
Des Kunst
80′ Stijn Meijer

71′  80′ 73′ Ahmad Mendes Moreira

Arsenio Jermaine Cedric Valpoort

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał zawodników AZ II żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół AZ II nie skorzystał ze zmian.