Liga holenderska - 26. kolejka Eerste Divisie: NEC Nijmegen - Helmond Sport 2-0 (1-0)

W pojedynku 26. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 14 lutego, drużyna Nijmegenu wygrała z Helmondem 2-0 (1-0). Mecz na Goffertstadion obejrzało 7 673 widzów.

26. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-02-14 20:00 | Stadion: Goffertstadion | Widzów: 7673 | Arbiter: R. Hensgens
NEC Nijmegen
Helmond Sport
2
0
J. van Landschoot 36'
Z. Flemming 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Nijmegenu wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie za Anthony'ego Musabę wszedł Jonathan Okita.

W 23. minucie w jedenastce Helmondu doszło do zmiany. Jeffrey Neral wszedł za Guusa Joppena.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Nijmegenu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie Jellert van Landschoot dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomagał Jonathan Okita.

Jedyną kartkę w meczu dostał Orhan Džepar z Helmondu. Była to 41. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nijmegenu.

Drużyna Helmondu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Zian Flemming. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Bart van Rooij.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Helmondu doszło do zmiany. Sander Vereijken wszedł za Juula Respena. Kibice Helmondu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Mutzersa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Diego Snepvangers. Niedługo później trener Nijmegenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Aymen Sellouf, a murawę opuścił Ole ter Haar.

W 83. minucie w jedenastce Nijmegenu doszło do zmiany. Etien Velikonja wszedł za Dirka Propera. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Jeroen Verkennis
 51′ Zian Flemming
Orhan Džepar41′
Mart Dijkstra
Jeff Stans
83′ Dirk Proper
Tibeau Swinnen
 36′ Jellert van Landschoot
Diego Snepvangers76′
9′ Anthony Musaba
Jordy Thomassen
80′ Ole ter Haar Romeny
Kay van der Vorst
9′ Jonathan Okita
Sander Vereijken62′
80′ Aymen Sellouf
Robert Mutzers76′
83′ Etien Velikonja
Givan Werkhoven
Randy Wolters

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Helmondu pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.