Liga holenderska - 26. kolejka Eerste Divisie: FC Volendam - SC Telstar 1-1 (1-1)

14 lutego na Kras Stadion odbył się pojedynek 26. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Volendamu i Telstaru. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 3 978 widzów.

G. Plet 34'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 mecze zespół Volendamu wygrał 20 razy i zanotował 13 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W trzeciej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Telstaru Shayne Pattynama.

Po pół godzinie gry kartkę dostał Benaissa Benamar z Telstaru.

Zawodnicy Telstaru odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie Glynor Plet wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Shayne Pattynama.

W 45. minucie kartką został ukarany Anass Najah, zawodnik Telstaru. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Volendamu wyszła w zmienionym składzie, za Jariego Vlaka wszedł Brian Plat. W 63. minucie Boy Deul zastąpił Ibrahima El Kadiriego.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Volendamu doszło do zmiany. Jelle Duin wszedł za Nicka Doodemana. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Shayne Pattynamie z drużyny gości. Była to 87. minuta spotkania. Trener Telstaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rashaana Fernandesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Reda Kharchouch.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy gości: Cas Dijkstra, Melle Springer, a na ich miejsce weszli Anass Najah, Shayne Pattynama. W drugiej połowie nie padły gole.

Shayne Pattynama 3′ (samob.) 87′ 90′
63′ Boy Deul
Anass Najah45′ 90′
46′ Jari Vlak
Sven van Doorm
73′ Nick Doodeman
Darryl Bäly
46′ Brian Plat
Sam Aarts
Marco Tol
Welat Cagro
Gerry Vlak
Melle Springer90′
73′ Jelle Duin
Cas Dijkstra90′
63′ Ibrahim El Kadiri
Rashaan Fernandes87′
Darius Johnson
Richelor Sprangers
Derry John Murkin

Arbiter nie ukarał piłkarzy Volendamu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.