Liga holenderska - 26. kolejka Eerste Divisie: FC Eindhoven - PSV Eindhoven II 1-1 (0-1)

14 lutego na Jan Louwers Stadion odbyło się spotkanie 26. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Eindhoven i PSV II. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 2 831 widzów.

26. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-02-14 20:00 | Stadion: Jan Louwers Stadion | Widzów: 2831 | Arbiter: L. Gerrets
FC Eindhoven
PSV Eindhoven II
1
1
M. Makasi 80'
Y. Vertessen 42'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół PSV II wygrał aż dziewięć razy, a przegrał tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Eindhoven: Mawounie Amevor w 4. i Florowi Van den Eyndenowi w 23. minucie.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Flor Van den Eynden z FC Eindhoven, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Maartena Peijnenburga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV II w 42. minucie spotkania, gdy Yorbe Vertessen strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Richard Ledezma.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Baggio Wallenburg z zespołu PSV II. W tej samej minucie Jarno Janssen zastąpił Mosesa Makasiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PSV II.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maxime'a Soulasa z PSV II, a w 60. minucie Jaya Idzesa z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie czerwone kartki dostali: Flor Van den Eynden (po drugiej żółtej) z FC Eindhoven i Richard Ledezma z PSV II.

Niedługo później trener PSV II postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Yorbe'a Vertessena. Na boisko wszedł Amar Ćatić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie w zespole PSV II doszło do zmiany. Steven Theunissen wszedł za Chrisa Glostera.

Mimo że drużyna FC Eindhoven nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 91 ataków oddała tylko dziewięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 80. minucie Moses Makasi wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Alvina Danielsa.

W doliczonym czasie gry w drużynie PSV II doszło do zmiany. Olivér Horváth wszedł za Sekou Sidibe'a. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Mike van de Meulenhofa, zawodnika PSV II. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Mike van de Meulenhof90′
4′ Mawouna Kodjo Amevor
Christopher Gloster78′
45′ Jarno Janssen
Mees Kreekels
Justin Ogenia
Shurandy Sambo
Samy Bourard
Maxime Henry Armand Soulas53′
60′ Jay Idzes
Baggio Wallenburg45′
23′ Maarten Peijnenburg
Robin Lauwers
23′ 23′ 66′ Flor Van Den Eynden
Koen Oostenbrink
Valentino Vermeulen
Amar Ćatić77′
Karim Essikal
Olivér Szabolcs Horváth90′
45′  80′ Moses Makasi

Dave de Meij

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki oraz jednej czerwonej.

Zespół FC Eindhoven w pierwszej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna PSV II w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.