Liga holenderska - 26. kolejka Eerste Divisie: AFC Ajax II - NAC Breda 2-4 (2-1)

W pojedynku 26. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 17 lutego, drużyna Ajaksu II przegrała z NAC 2-4 (2-1). Mecz na Sportpark De Toekomst w Kanału Amsterdamie-Renie obejrzało 1 452 widzów.

26. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-02-17 20:00 | Stadion: Sportpark De Toekomst | Widzów: 1452 | Arbiter: C. Ruperti
J. van der Gaag 71'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Ajaksu II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Danilo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Naci Ünüvar.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jurgena Ekkelenkampa z Ajaksu II, a w 30. minucie Rogera Rierę z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Ajaksu II, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Brian Brobbey. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Jurgen Ekkelenkamp.

W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Yassine Azzagariemu, piłkarzowi NAC.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 40. minucie bramkę kontaktową zdobył Finn Stokkers. Przy strzeleniu gola pomagał Arno Verschueren.

W 54. minucie kartkę otrzymał Jan van Hecke z NAC. W 57. minucie za Briana Brobbeya wszedł Sontje Hansen.

Chwilę później trener Ajaksu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Kenneth Taylor, a murawę opuścił Naci Ünüvar.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 63. minucie Mounir El Allouchi wyrównał wynik meczu.

W 70. minucie w jedenastce Ajaksu II doszło do zmiany. Liam van Gelderen wszedł za Noussaira Mazraouiego.

Niedługo później Jordan van der Gaag wywołał eksplozję radości wśród kibiców NAC, strzelając kolejnego gola w 71. minucie meczu. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Thom Haye, piłkarz gości.

W tej samej minucie w zespole NAC doszło do zmiany. Colin Rosler wszedł za Nacha Monsalvego. Kibice NAC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sydneya van Hooijdonka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Thom Haye. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartego gola. W 90. minucie w zespole NAC doszło do zmiany. Javi Noblejas wszedł za Jordana van der Gaaga.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie pojedynku Mounir El Allouchi ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-4.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-4.

Nick Olij
70′ Noussair Mazraoui
Ignacio Monsalve Vicente78′
Jurriën David Norman Timber
Roger Riera Canadell30′
Kik Pierie
Robin Schouten
24′ Jurgen Ekkelenkamp
Mounir El Allouchi  63′, 90′
 19′ Danilo Pereira da Silva
Thom Jan Marinus Haye78′ 85′
 30′ 57′ Brian Ebenezer Adjei Brobbey
Arno Verschueren
61′ Naci Ünüvar
Francisco Javier García Noblejas Hernanz90′
70′ Liam van Gelderen
Jethro Mashart
Alex Méndez
Colin Rosler78′
61′ Kenneth Ina Dorothea Taylor
Othmane Boussaid
57′ Sontje Hansen
Huseyin Dogan
Leo Thethani
Sydney van Hooijdonk85′

Drużyna NAC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Zawodnicy Ajaksu II dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.