Liga holenderska - 25. kolejka Eerste Divisie: SC Cambuur Leeuwarden - MVV 2-1 (2-0)

W pojedynku 25. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 7 lutego, drużyna SC Cambuur wygrała z MVV 2-1 (2-0). Mecz na Cambuurstadion w Leeuwarden obejrzało 8 174 widzów.

25. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-02-07 20:00 | Stadion: Cambuurstadion | Widzów: 8174 | Arbiter: J. Kamphuis
SC Cambuur Leeuwarden
MVV
2
1
R. Mühren 17',19'
J. Schroijen 65'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 starć zespół SC Cambuur wygrał 18 razy i zanotował 14 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze SC Cambuur nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Mühren. To już dwudzieste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Prawie natychmiast Robert Mühren wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Cambuur, zdobywając kolejną bramkę w 19. minucie meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 65. minucie za Joshuę Holtby'ego wszedł Koen Kostons.

Piłkarze MVV w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Joeri Schroijen. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Anthony van den Hurk.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom MVV: Lucowi Maresowi w 72. i Shermarowi Martinie w 80. minucie. W 77. minucie Raoul Last został zmieniony przez Williama Balikwishę, co miało wzmocnić zespół MVV. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ragnara Oratmangoena na Giovanniego Kortego oraz Michaela Breija na George'a McEachrana. Kibice MVV nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gavina Vlijtera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Jérôme Deom.

Niedługo później trener SC Cambuur postanowił bronić wyniku. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Robina Mauluna wszedł Kellian van der Kaap, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Zespołowi MVV zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki SC Cambuur.

Shermar Donald Emigdio Martina80′
78′ Michael Breij
Jérôme Déom87′
Mees Hoedemakers
Joshua Holtby65′
90′ Robin Maulun
Thibaut Van Acker
Jarchinio Angelo Roberto Antonia
Thijmen Goppel
 17′ (k.), 19′ Robert Mühren
Anthony van den Hurk
77′ Ragnar Oratmangoen
Shermaine Martina
90′ Kellian van der Kaap
Thomas van Bommel
Daniel Bouman
Tim Zeegers
78′ George McEachran
William Balikwisha77′
Mitchel Paulissen
Koen Kostons65′
77′ Giovanni Korte
Gavin Vlijter87′
Delano Ladan

Drużyna SC Cambuur zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom MVV przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.