Liga holenderska - 24. kolejka Eerste Divisie: TOP Oss - Roda Kerkrade 0-0

31 stycznia na Frans Heesen Stadion odbył się mecz 24. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Oss i Rody. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 478 widzów.

24. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-01-31 20:00 | Stadion: Frans Heesen Stadion | Widzów: 1478 | Arbiter: J. Vermeire
TOP Oss
Roda Kerkrade
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Rody wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Yannowi Bisseckowi z Rody. Była to 10. minuta spotkania.

Drugą połowę drużyna FC Oss rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ricka Stuija wszedł Lorenzo Piqué. Trener FC Oss postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Grada Damena i na pole gry wprowadził napastnika Sameta Buluta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Rody postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Mart Remans, a murawę opuścił Romario Roesch. W 83. minucie Yann Bisseck został zmieniony przez Richarda Jensena. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pepijna Schlössera z Rody, a w 90. minucie Deana van der Sluysa z drużyny przeciwnej.

W doliczonej pierwszej minucie meczu w drużynie FC Oss doszło do zmiany. Yusuf Çelik wszedł za Casa Petersa.

Pepijn Schlösser88′
46′ Rick Stuij van den Herik
Daryl Werker
90′ Dean van der Sluys
Roland Romario Alberg
67′ Grad Damen
Jordy Croux
90′ Cas Peters
Ike Ugbo
Giannis Ioannidis
Raf Mertens
Jason Bourdouxhe
Dylan Vranken
46′ Lorenzo Piqué
Timothy Durwael
90′ Yusuf Cihat Çelik
Richard Olav Jensen83′
67′ Samet Bulut

Mart Remans70′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Rody w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.